قیمت پارچه متقال ارزان

پارچه متقال ارزان پارچه متقال رنگی پارچه متقال بوم نقاشی پارچه متقال سفید

سه نکته قبل از قیمت پارچه متقال ارزان وپارچه متقال رنگی باید به اون توجه کنید ،اگر این سه نکته رو بدونی کلاه سرت نمی ره 09130858100 مشاوره رایگان ،این روز ها قبل از خرید پارچه بهتره که از افراد با سابقه و معتبر خرید کنی زود احساسی نشو 🤠

 • پارچه های متقال عرض 2 متر از وزن یا گرماژ 220 الی 440 گرم تولید می شوند که قیمت متفاوتی دارند
 • جنس متقال هر چه درصد پنبه پارچه بیشتر باشد قیمت پارچه بیشتر است
 • سعی کن به صورت عدلی پارچه متقال ارزان خرید کنی که فروشنده واسط تخفیف قایل بشوید
پارچه متقال ارزان پارچه متقال رنگی پارچه متقال بوم نقاشی پارچه متقال سفید

اهمیت وزن و گرماژ پارچه در قیمت پارچه متقال ارزان

بر روی هر تیتر کلیک کنید مستقیم روی مطلب بروید

با توجه به نیازتان خرید کنید به طور مثال برای کفن و کیسه های تبلیغاتی از متقال 220 گرم استفاده می کنند ،برای طراحی مانتو از متقال های 250 گرم استفاده می شود،توجه کنید پرگیر و کیسه برنج ها از نوع دیگر متقال خام هستند

هر چه درصد پنبه پارچه بیشتر باشد قیمت پارچه متقال بوم نقاشی بیشتر است

به طور کلی الیاف طبیعی قیمت بالاتر نسبت به الیاف مصنوعی دارند ،مثل پنبه و الیاف ویسکوز ،بنابراین پارچه متقال با درصد پنبه بیشتر گران تر است .

پارچه متقال ارزان پارچه متقال رنگی پارچه متقال بوم نقاشی پارچه متقال سفید
پارچه متقال ارزان پارچه متقال رنگی پارچه متقال بوم نقاشی پارچه متقال سفید

خرید عدلی پارچه متقال رنگی

اگر تولید کننده بزرگی هستید ابتدا سعی کنید قیمت پارچه متقال را به صورت عدلی سوال کنید ،هر عدل پارچه متقال 400 متر است ،که به نفع شما در خرید می باشد

حالا بریم به سوالات شما عزیزانم پاسخ دهم لطفا ابتدا اینستگرام را فالو کنید

 • پارچه متقال پر
 • پارچه متقال ضخیم
 • پارچه متقال بوم نقاشی
 • پارچه متقال کتان
 • پارچه متقال روسی
 • کاربرد پارچه متقال
 • قیمت پارچه متقال ارزان
 • قیمت پارچه متقال کتان
 • پارچه متقال رنگی
 • عکس پارچه متقال

پارچه متقال بوم نقاشی

یکی از موارد پر مصرف پارچه متقال برای بوم نقاشی است که چند دلیل دارد

 • رنگ پزیری بالا یا جذب رنگ
 • عرض استاندارد
 • حالت پذیری
 • قیمت پایین
 • کیفیت بالا
پارچه متقال ارزان پارچه متقال رنگی پارچه متقال بوم نقاشی پارچه متقال سفید
پارچه متقال ارزان پارچه متقال رنگی پارچه متقال بوم نقاشی پارچه متقال سفید

پارچه متقال رنگی ضخیم

پارچه متقال ضخیم به متقالی گفته می شود که وزنش بیشتر از 300 گرم باشد ،معمولا این نوع پارچه از درصد پنبه بالاتری برخوردار است.

پارچه متقال ارزان پارچه متقال رنگی پارچه متقال بوم نقاشی پارچه متقال سفید

قیمت پارچه متقال ارزان پر چیست؟

واژه پارچه متقال پر یکی از واژه هایی است که باید بدونید ،برای اینکه از این پارچه برای پر گیر استفاده می شود به این پارچه،پارچه متقال پر گفته می شود ،عرض پارچه پارچه متقال پر با عرض 110 تولید می شود،گاهی اوقات از پارچه فلامنت فلامنت هم استفاده می شود

پارچه متقال کتان

پارچه متقال کتان به متقال های بالای 300 گرم گفته می شود ،که مناسب برای تولید مانتوهای سنتی با الیاف طبیعی هستند گفته می شود ،عرض این پارچه 2 متر است و به صورت رول 50 متری بسته می شود

پارچه متقال ارزان پارچه متقال رنگی پارچه متقال بوم نقاشی پارچه متقال سفید

پارچه متقال روسی

پارچه متقال روسی نوعی از پارچه متقال است که هیچ الیاف مصنوعی ندارد و از الیاف صد در صد پنبه تولید می شود ،این پارچه مصارف زیادی دارد ،از جمله برای چاپ و اپیلاسیون ،با توجه به افزایش قیمت پنبه ،تولید کنندگان ترجیح می دهند از پارچه های ایرانی استفاده بکنند

کاربرد پارچه متقال رنگی

 • پارچه متقال اپیلاسیون
 • پارچه متقال برای کفن
 • پارچه متقال سرویس اشپزخانه
 • پارچه متقال دوخت مانتو
 • پارچه متقال برای سجاده نماز
 • پارچه متقال برای کیسه نمک
 • پارچه متقال کیسه برنج
 • پارچه متقال برای کیسه تبلیغاتی
 • پارچه متقال برای لباس های سنتی
 • پارچه متقال پنبه خور یا پر
 • پارچه متقال برای بوم نقاشی و لوازم تحریر هنری
پارچه متقال در بوشهر
پارچه متقال در کرج

قیمت پارچه متقال ارزان

قیمت پارچه متقال ارزان بستگی به عرض پارچه و گرماژ پارچه دارد ،اشنایی با انواع پارچه متقال بسیار مهم است

 • عرض دو متر 220 گرم موادی پنبه
 • عرض دو متر 240 گرم پنبه
 • عرض دو متر 350 گرم پنبه
 • عرض 110 /8کیلویی
 • عرض 110 /9 کیلویی
 • عرض 110 /10 کیلویی
 • عرض 110 /11 کیلویی

پارچه متقال رنگی

به دو صرت پارچه متقال را رنگی را تولید می شود

اگر متراژ شما در حد دو متر است می تونید روی این پارچه ها بوسیله چاپ خانه چاپ بزنید 09131130224 در غیر این صورت پارچه متقال تکمیل شده بهترین گزینه است

پارچه متقال ارزان پارچه متقال رنگی پارچه متقال بوم نقاشی پارچه متقال سفید

عکس پارچه متقال

پارچه متقال چیست؟

پارچه متقال پارچه ایی است که فقط تار و پود بافته شده است و هنوز تکمیل نشده،فرض کنید می خواهید قیمه درست کنی ،لپه و گوشت و پیاز و رب رو انداختی تو قابلمه اما هنوز زیر اجاق رو روشن نکردی!!!
مردم برای هزاران سال متقال را ساخته اند. ما آنها را می پوشیم و خانه هایمان را با آنها تزئین می کنیم. اما وقتی برچسبی می بینید که روی آن پنبه، ابریشم یا نایلون نوشته شده است، آیا می دانید معنی آن چیست؟

پارچه تترون نخ
پارچه متقال سفید یا کتان

در صنعت نساجی از بسیاری از مواد خام یا موادی استفاده می شود که هنوز به نخ های نساجی تبدیل نشده اند.متقال ماده‌ای است که از الیاف یا رشته‌های نازک ساخته شده و به نخ ریسیده شده و به پارچه بافته می‌شود. کلمه نساجی از کلمه لاتین texere به معنای بافندگی گرفته شده است. بنابراین متقال نساجی موادی هستند که از الیاف مختلفی بافته شده اند.

مواد اولیه در حالت فرآوری نشده هستند. ممکن است قبل از ساختن نخ ها نیاز به تمیز کردن، خیساندن یا درمان با مواد خاصی داشته باشند. صنعت نساجی از مواد خام از منابع طبیعی و مصنوعی (یا ساخت بشر) استفاده می کند. نوع ماده خام مورد استفاده بستگی به منسوجات در حال ساخت و فرآیندی دارد که یک کارخانه از آن استفاده می کند. برای مثال، یک کارخانه پنبه‌بافی ممکن است از ماشین‌های متفاوتی نسبت به تولید منسوجات مصنوعی مانند نایلون استفاده کند.

متقال عرض دو متر

به خاطر داشته باشید که استفاده از مواد اولیه به بافتن منسوجات ختم نمی شود. مواد اولیه همچنین شامل موادی است که برای افزودن رنگ و طرح به رنگ تبدیل می شوند. همچنین شامل استفاده از مواد شیمیایی برای کارآمدتر کردن فرآیندهای خاص یا ارائه خواص نهایی مطلوب به منسوجات مانند ضد آب یا مقاومت در برابر آتش است. برای این درس، ما بر روی چند ماده خام مورد استفاده برای ساختن نخ های نساجی تمرکز می کنیم.

پارچه متقال سفید از چه چیزی ساخته شده است؟


پارچه متقال از الیاف پنبه و فلامنت بافته می شود و تهیه شده از محصولات پنبه کاملا طبیعی است. به دلیل حالت ناتمام آن، اغلب دانه های پنبه در پارچه قابل مشاهده است. این مایل به رنگ کرم یا خاکستری است که آن را به پایه ای عالی برای رنگ آمیزی یا چاپ تبدیل می کند.

kamash.ir

پارچه متقال ارزان چگونه ساخته می شود؟


پارچه متقال یک منسوجات ساده بافته شده از الیاف پنبه نیمه فرآوری شده و سفید نشده است. این یک پارچه درشت و خشن است، اما نه به اندازه پارچه لی یا جین یا پارچه کتان استحکام، و نه به خوبی پارچه ترگال کجراه و یا پارچه تترون. پارچه متقال به دلیل ماهیت ناتمام آن و این واقعیت که رنگ نشده و خام باقی می ماند، عموماً بسیار ارزان است.

پارچه کنفی
پارچه کنفی

فرآیند تولید پارچه متقال اساساً مانند بافت پارچه نخی است، اما قبل از اینکه پنبه به طور کامل پردازش شود متوقف می شود. کارخانه های نساجی پنبه خام را به صورت عدل دریافت می کنند و به طور کلی آنها را به صورت مرحله ای پردازش می کنند. آنها ابتدا الیاف را در یک راستا می کشند و ناخالصی ها را حذف می کنند. آنها الیاف را صاف می کنند، الیاف را می چرخانند تا آنها را تقویت کنند و سپس دوره بافت را شروع می کنند. پارچه پارچه متقال با استفاده از یک بافت ساده ایجاد می شود که نخ های طولی (پود) را می بیند که از روی و زیر نخ های متقاطع (تار) عبور می کنند و هر ردیف را به طور متناوب تغییر می دهند.

پارچه متقال ارزان برای چه مواردی استفاده می شود؟


پارچه متقال ارزان پر شاید یکی از پرکاربردترین پارچه‌هایی باشد که امروزه استفاده می‌شود، با مجموعه‌ای از اهداف. چرا؟ زیرا متقال می‌تواند دارای کیفیت‌های بسیار متنوعی باشد و از نرم و شفاف تا قوی و درشت متغیر باشد.

یکی از محبوب ترین کاربردهای پارچه متقال برای «بوم نقاشی» طراحان است. این ماکت یک لباس است قبل از اینکه با پارچه نهایی ساخته شود تا ابتدا طرحی را با استفاده از مواد ارزان قیمت آزمایش کنید. از آنجایی که پارچه پارچه متقال می تواند محکم و بادوام باشد، اغلب برای وسایلی مانند کیف، پیش بند، پرده و مبلمان استفاده می شود. این اقلام روزانه دچار ساییدگی و پارگی می شوند، اما باید محکم بمانند و در برابر سایش و کثیفی مقاومت کنند. مقدار زیادی از پارچه کتان سفید شده و رنگ می شود و تقریباً برای هر لباس یا لوازم خانگی قابل استفاده است.

پارچه متقال ارزان پارچه متقال رنگی پارچه متقال بوم نقاشی پارچه متقال سفید
پارچه متقال ارزان پارچه متقال رنگی پارچه متقال بوم نقاشی پارچه متقال سفید

این یک پارچه به خوبی شناخته شده در سراسر جهان است. بادوام، مستحکم و ارزان است به همین دلیل پارچه انتخابی برای آزمایش طرح های جدید لباس، ساخت روبالشی و لحاف، کیف، لحاف و پرده و همچنین برای پروژه های مختلف صنایع دستی است. پارچه متقال به عنوان بوم پس زمینه تئاتر، مدرسه یا دهکده برای نقاشی ایده آل است.

به‌شدت در مدارس در کلاس‌های منسوجات و هنر استفاده می‌شود و برای رنگ‌آمیزی، چاپ و آزمایش در هنگام آزمایش انواع پروژه‌ها ایده‌آل است.این پارچه در کنار پارچه ترگال و پارچه کجراه از پارچه های پرمصرف در مزون ها و خیاطی ها است.

پارچه بسیار متنوع و ارزان است. این در وزن های مختلف مانند سنگین تا سبک موجود است و در اندازه های مختلفی از برش کوچکتر تا رول های 10 متری موجود است که آن را به عنوان یک پارچه پنبه با کیفیت انتخابی ایده آل می کند.

برای چه کاری می توانم از پارچه متقال ارزان استفاده کنم؟

مواد پارچه متقال بسیار متنوع است و به دلیل تنوع زیاد انواع مختلف از نرم و شفاف گرفته تا قوی و درشت، کاربردهای آن را گسترده می کند. این می تواند با انتخاب نوع چلوار که به بهترین وجه برای پروژه شما مناسب است، ماده مناسبی برای شما باشد.

اگر به فکر ساختن یک لباس هستید، پارچه متقال ماده مناسبی برای دستمال یا ماکت شما خواهد بود. این چیزی است که طراحان قبل از اینکه لباس با استفاده از مواد انتخابی خود ساخته شود، می‌سازند، با ساختن این لباس‌ها با چلو، می‌توانند از تناسب آن قبل از بریدن در پارچه دیگر خود مطمئن شوند.

پارچه متقال ارزان پارچه متقال رنگی پارچه متقال بوم نقاشی پارچه متقال سفید
پارچه متقال ارزان پارچه متقال رنگی پارچه متقال بوم نقاشی پارچه متقال سفید

غالباً از پارچه متقال برای اقلامی مانند کیف، پیش بند، پرده و اثاثیه استفاده می شود، زیرا این اقلام روزانه دچار ساییدگی و پارگی می شوند، بنابراین باید با مواد محکم و بادوام ساخته شوند. پارچه متقال می توان آن را رنگ کرد و الگو را روش پهن کرد و علامت زد تا تقریباً برای هر لباس یا وسایل معمولی خانه از آن استفاده شود.این روز ها به جای پارچه متقال سفید متقال کفتی از پارچه های سوزنی و پارچه اسپان باند 90 گرم و 60 گرم استفاده می شود

تاریخچه پارچه متقال ارزان

پارچه متقال به عنوان یکی از قدیمی ترین مواد در هند، تاریخ طولانی و فرهنگی دارد. این پارچه توسط انگلیسی ها در زمان سلطنت خود در این کشور کشف شد. مورخان تخمین زده اند که هند تقریباً یک چهارم پارچه های جهان را حتی بدون ماشین آلات صنعتی تولید می کند. “پارچه متقال” از کلمه “Calicut” گرفته شده است که نامی اروپایی برای شهر Kozhikode در کرالا (جنوب غربی هند ) بود.کالیکو

حتی در اوایل قرن دوازدهم، پارچه متقال توسط نویسنده Hemachandra ذکر شد. او آن را به عنوان “پارچه چاپ شده با طرح نیلوفر آبی” توصیف کرد. شهر کالیکوت به دلیل تولید این پارچه پرطرفدار به شهرت رسید و طراحان، تجار و خریداران از سرتاسر جهان به آنجا رفتند. بافندگان کالیکو را با استفاده از پنبه سورت ایجاد کردند که باعث ارزانی و ماندگاری پارچه شد. بسیار شبیه امروز ماهیت مستحکم پارچه باعث شد که آزمایش زمان را پشت سر بگذارد و قرن ها دوام بیاورد.

در طول قرن پانزدهم، پارچه متقال از گجرات هند تا مصر و شمال آفریقا سفر کرد. در قرن هفدهم تجارت با اروپا آغاز شد. در قرن شانزدهم بود که انگلستان پس از توقیف یک کشتی پرتغالی که پارچه گرانبها در آن وجود داشت، با چلوار هندی به خوبی آشنا شد.

سیاست پنبه در پارچه متقال ارزان


انگلستان به دلیل آب و هوای خود قادر به تولید پنبه نبود، با این حال همچنان سعی می کرد از بازار نساجی خود در برابر محبوبیت پنبه و چلوار هند محافظت کند. در نهایت شکست خورد، اما صنعت تولید نساجی بریتانیا رشد کرد و شروع به رونق در بافندگی و چاپ پنبه کرد.

در ایران شهرستان گلستان یکی از بهترین پنبه های ایران را دارد.

در اواسط قرن نوزدهم، صنایع بافندگی هند رو به زوال بود. در عوض، کالاهای پنبه ای بریتانیایی جایگزین آنها در بازارهای جهانی شد. این در نتیجه کنترل مالی بازرگانان انگلیسی در شرکت هند شرقی بر بافندگان هندی و کاهش دستمزد آنها بود. این بدان معنی بود که بسیاری از کارگران شغل کشاورزی را به بافندگی ترجیح دادند.

پارچه کتان بهار جین
پارچه کتان بهار جین

علاوه بر این، در اوایل دهه 1800، بازار نساجی بریتانیا پنبه را از ایالات متحده وارد کرد. آنها همچنین ماشین‌هایی را اختراع کردند تا سریع و ارزان آن‌ها را ببافند که توسط کارگران کم‌درآمد کارخانه‌ها کار می‌کردند. مجموع این عوامل منجر به رشد سرسام آور محصولات پنبه ای بریتانیایی کالیکو در سراسر جهان شد و از پارچه های دست بافت و چاپ دستی فروش بیشتری داشت.

جمع بندی

پارچه متقال یکی از پارچه های پرمصرف در ایران است که باید ،با شناخت دقیق خرید نمود نساجی کاماش اصفهان اماده همکاری با شما عزیزان می باشد

09131130224

09138976381

09130858100

09136668636

اصفهان بازار بزرگ

قیمت پارچه متقال ارزان
پارچه متقال رنگی
قیمت پارچه متقال رنگی
قیمت پارچه متقال کتان
متقال رنگی
قیمت متقال
پارچه متقال متری چنده
مانتو با پارچه متقال
عکس پارچه متقال
پارچه متقال مانتویی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان