اصفهان میدان نقش جهان بازار پارچه فروش ها سرای عتیقه فروش ها 

پارچه تترون چیست؟

پارچه تترون پارچه ایرانی با جنس پلی استر ویسکوز فلامنت از عرض 90 سانتیمتر الی 300 سانتیمتر و با گرماژ 90 الی 375 گرم با روش رنگرزی مستقیم و رنگ ری اکتیو ،ترکوزول و جت  تولید می شود.پارچه تترون پارچه همه کاره ،فرم مدارس ،لباس کار ،اسکراب پزشکی و سرویس آشپزخانه استفاده می شود.قیمت تترون ها از متری 33500 الی 110000 تومان می باشد.

قیمت پارچه تترون بهار 1403

پارچه تترون متری چند؟

  • تترون عرض 90 متری 45000 تومان
  • تترون عرض 150 متری 72000 تومان
  • تترون عرض 110 متری 71000 تومان
  • تترون عرض 180متری 95000 تومان 
  • تترون عرض 200 متری 60000 تومان 
  • تترون عرض 300 متری 92000 تومان
  •  

پارچه تترون :کاربرد و مصارف 

 

پارچه قزاع یا قزاغ چیست؟

پارچه قزاغ یک پارچه چینی است که بسیار نزم و لطیف استاین پارچه خواهر تترون های عرض 150 درنا و کمند است ،ولی به دلیل درصد ویسکوز بالا و پنبه ،یک سر و گردن از این پارچه ها بالا تر است. پارچه قزاع یا قزاغ در بسته های 10 تا یی در کارتن مقوایی و گونی وارد ایران می شود.

پارچه‌ها در زندگی روزمره ما اهمیت زیادی دارند و در صنایع مختلفی از جمله صنعت پزشکی، صنعت مد و صنایع دیگر استفاده می‌شوند. یکی از این پارچه‌ها که مصارف گوناگونی دارد، پارچه تترون سفید  و تترون رنگی است. در این مقاله به بررسی مصارف و کاربردهای این نوع پارچه می‌پردازیم.

پارچه تترون برای چی خوبه؟

   پارچه تترون درجه یک برای تمام مصارف استفاده می شود،در ادامه با مارف پارچه تترون آشنا شوید :

پارچه تترون :فرم مدارس

درنا  پارچه تترون فرم مدارس با عرض 90 سامنتیمتر برای مقنعه و تترون عرض درنا150 سفید و رنگی برای پیراهن ،مانتو و خرج کار استفاده ی شود ،پارچه تترون نخی قیمت مناسبی دارد و بدن دانش آموزان بوی عرض نمی گیرند.پارچه پلی استر ویسکوز تترون عرض 3 متر سفید برای چادر جشن تکلیف پارچه تترون گلدار برای خرج کار و پارچه تترون چادر نماز جشن تکلیف است و همچنین دور مقنعه استفاده می شود.پارچه تترون خط دار ونوس طلای و زرنگار از بهترین پارچه های فرم مدرسه هستند.

پارچه تترون : اسکراب پزشکی

یکی از کاربردهای مهم پارچه تترون یوروتکس ،پارچه تترون کشی و کرشمه پارچه تترون سفید،تترون رنگی کمند استفاده در تهیه شلوار و  اسکراب پزشکی است. این پارچه به دلیل ویژگی‌های خاصی که دارد از جمله مقاومت، نرمی و تنفس‌پذیری، برای این منظور بسیار مناسب است.تترون درنا و کمند بهترین پارچه تترون اسکراب و وروپوش پزشکی هستند.پارچه تترون توپ توپی برای کلاه پزشکی استفاده می شود.

پارچه تترون : ملحفه بیمارستانی

در بیمارستان‌ها، استفاده از ملحفه‌های رنگ تترون صورتی ،تترون آبی بیمارستانی و تترون  سفید جزء ضروریات است. پارچه تترون رنگی اعلا سفید به دلیل ویژگی‌های ضدعفونی، نرمی و قابلیت شستشو مناسب، برای تهیه ملحفه‌های بیمارستانی بسیار مناسب است.پارچه تترون عرض ۳ متر و تترون عرض  2 متر به صرفه هستند.پارچه تترون چهارخونه صورتی و ابی نیز بسیار استفاده می شود.

پارچه تترون : چادر نماز

در فرهنگ اسلامی، انجام نماز با تمیزی و پاکیزگی بسیار مهم است. پارچه تترون سفید به دلیل خواصش مانند نرمی و پاکیزگی، برای تهیه چادرهای نماز بسیار مناسب است.
پارچه تترون سفید عرض سه متر سیب قرمز و پارچه تترون عرض 3 متر آیدین ،کاشان ،فیلوز یزد برای چادر نماز استفاده می شود.نکته خرید پارچه تترون چادر نمازی ایت است که باید سبک باشد.

پارچه تترون مقنعه فرم مدارس

مقنعه‌های فرم مدارس نیازمند پارچه‌ای هستند که مقاوم، قابل شستشو و به شکل آراسته باشد. پارچه تترون سفید به دلیل ماندگاری رنگ، مقاومت در برابر شستشو و نرمی، انتخاب مناسبی برای تهیه مقنعه‌های فرم مدارس است.پارچه تترون تابستانی عرض 110 تترون وال نامیده می شود.خرید پارچه تترون درجه یک مقنعه ای بروجرد و گلناز بهترین انتخاب است.یک توپ پارچه تترون مقنعه  چند متر است ؟یک توپ پارچه تترون مقنعه ای معمولا 30 متری و 40 متری به صورت رول پیچیده می شود.پارچه تترون مقنعه ای بروجرد را فقط با باند سبز بخرید .

پارچه تترون پیراهن مردانه

از آنجایی که پارچه تترون سفید دارای ویژگی‌هایی همچون نرمی و راحتی است، برای تهیه پیراهن‌های مردانه نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد. این پیراهن‌ها به ویژه در محیط‌هایی که نیاز به تمیزی و پاکیزگی دارند، مناسب استفاده هستند.
تترون قزاع ،پارچه تترون کجراه ،پارچه تترون فلورا و تترون دوشین ،بهترین پارچه تترون پلی استر ویسکوز فلامنت برای پیراهن مردانه ،پیراهن عربی و دشداشه هستند.پارچه تترون عربی همان کرپ دوشین یا تترون دوشین است.پارچه تترون کج راه بروجرد نخی ترین جنس بازار است که برای مسافران خانه خدا استفاده می شود.

پارچه تترون لباس بیمارستانی

پارچه تترون بیمارستانی با وزن 160 گرم و عرض 150 سانتیمتر و 5 رنگ  تترون یاسی ،تترون سبز ،تترون صورتی تترون ابی ،تترون سفید سبک ترین پارچه تترون است که با جنس پلی استر ویسکوز در فلامنت تولید می شود ،پارچه تترون ملحفه ای بیمارستانی با عرض 200 سانتیمتر استفاده می شود.پارچه تترون بهتر است یا ترگال ؟پارچه ترگال برای بیمارطول عمر بیشتری دارد ولی ،قیمت بالایی تری دارد،ترگال 240 گرم است و تترون بیمارستانی 160 گرم ،همچنین ترگال خاصیت ضد وایتکس یا ضد آب ژاول دارد.قیمت پارچه تترون لباس بیمارستانی 39000 تومان است.

عرض پارچه تترون بیمارستانی 150 و 200 و 300 سانتیمتر است.

پارچه تترون گلدوزی 

پارچه تترون برای گلدوزی شومیز ،کوسن ،پشتی ،لباس و هرچیزی دوست داشته باشید امکان دارد.پارچه تترون کیفیت بالایی دارد.پارچه تترون نخی متری چند است؟پارچه تترون نخی بهترین گزینه برا ی گلدوزی است.پارچه تترون برای لباس محلی ،کردی و شیرازی استفاده می شود.پارچه تترون پنبه دوزی نیز با عرض سه متر در بازار عرضه می شود.

 

پارچه تترون راه راه برای شومیز

پارچه تترون راه راه صورتی و آبی ،رنگی اصفهان  برای شومیز ،پیراهن دخترانه مزونی و مانتو استفاده می شود ،خرید پارچه تترون طاقه ای برای شمیز با رنگ های زنده و شفاف استفاده می شود.پارچه تترون خنک است و مناسب برای بلوز و شومیز تابستانی است.

پارچه تترون احرامی

پارچه تترون احرامی سیب و تترون فیلور یزد بافت ،بهترین پارچه تترون برای لباس احرامی است.پارچه تترون خنک است و به همین دلیل برای لباس احرامی استفاده می شود.
پارچه تترون اصل باید چروک شود به دلیل وجود پنبه و ویسکوزی که دارد.

پارچه تترون لباس  بچه گانه

پارچه تترون بچه گانه برای شلوار و پیراهن بچه ها استفاده می شود.پارچه تترون چهارخانه ،پارچه تترون کتان ،پارچه تترون راه راه ،تترون عروسکی ،برای بچه ها استفاده می شود ،همچنین در بخش کودک بیمارستان ها از پارچه تترون بیمارستانی نگین ،تترون ستاره سهیل استفاده می وشد.

پارچه تترون هتلی

پارچه تترون هتلی با وزن 370 گرم و نخ شانه 15  با عرض سه متر با برند های سیب،کاشان ،مسعود ،کاماش تولید و تکمیل می شود.پارچه تترون هتلی نباید پرز شود ،بهتر است از مراکز معتبر خرید کنید.پارچه تترون کتان راه راه هتلی نگین از جنس پنبه بوده و مرغوب تر است.تترون راه راه هتلی با عرض 2.40 تولید می شود .

پارچه تترون شلواری

پارچه تترون شلواری با وزن 195 گزم و عرض 150 سانتیمتر برای تونیک شلوار ،اسکراب پزشکی ،مانتو شلوار ادای ،لباس قنادی ،لباس بیمارستانی استفاده می شود.پارچه تترون کش 280 گرم است و اسمش تنسل کش معروف است.

پارچه تترون کردی 

برای شلوار کردی ،شلوار شیرازی از پارچه  گرم و تترون کردی با وزن 170 گرم و رنگ مستقیم استفاده می شود ،به پارچه تترون کردی و کجراه کردی تترون پاکویی گفته می شود.

پارچه تترون آستر کت 

بیشترین مصرف تترون عرض 90 بعد از مقنعه برای آستر لباس کردی گران قیمت در سقز ،پیران شهر ،مهاباد ،سنندج ،بوکان ،بانه استفاده می شود.

پارچه تترون پرده ای

پارچه تترون پرده ای عرض 3 متر ،پارچه پلی استر ویسکوز تترون است.که در بیمارستان با استر پشت پرده استفاده می شود.خرید پارچه تترون رنگی مقاوت بیشتری نسبت به فلامنت دارد.با پارچه تترون چی میشه دوخت؟با پارچه تترون همچی میشه دوخت.

 

پارچه تترون مانتویی

مانتو یکی از پوشاک محبوب در بین خانم‌هاست. پارچه تترون سفید، به دلیل ظاهر شیک و سبکی که دارد، برای تهیه مانتوهای مختلف بسیار مناسب است و می‌تواند گزینه‌ای بسیار خوب برای استفاده روزمره باشد.
پارچه تترون داکرون رقیب تترون مانتویی است که کلندر شده و براق است ،درصد پلاستیک داکرون بیشتر است و بیشتر چروک می شود،تترون داکرون مناسب مانتو و شومیز و پیراهن زنانه است و برای فرم مدارس مناسب نیست.پارچه تترون پلاس ،چروک نمی شود.

 پارچه تترون بروجرد : فرم مدارس

پارچه تترون بروجرد یکی از محصولات معروف و با کیفیت ازنساجی ایران است که از جنس پنبه ساخته می‌شود. این پارچه با ویژگی‌های خاصی همچون عدم تل و پرز نشدن، مناسب برای افراد با پوست حساس و در تمام فصول سال استفاده مناسب دارد. از آنجا که این پارچه از جنس پنبه تهیه می‌شود، خنکی و لطافت بیشتری نسبت به سایر انواع پارچه‌ها دارد و برای فصول گرم سال بسیار مناسب است.این تترو بیشترین کاربرد را در فرم مدارس دارد.

یکی از ویژگی‌های بارز پارچه تترون بروجرد، عدم تل و پرز شدن آن است. این ویژگی مهم برای لباس مدرسه است که به دنبال یک پارچه با بافتی صاف و بدون نقاط نامنظم هستند. همچنین، بافت لطیف این پارچه باعث شده تا برای پوست حساس نیز مناسب باشد و از ایجاد حساسیت یا التهاب جلدی جلوگیری کند.

ضمناً، پارچه تترون بروجرد به دلیل استفاده از درصد بالایی از نخ، دارای مقاومت و دوام بالایی است. این ویژگی باعث می‌شود که پارچه بتواند در برابر شستشوهای مکرر و استفاده‌های روزمره مقاومت کند و در طولانی مدت از کیفیت خود از دست ندهد.

پارچه تترون نخی چه پارچه ای است؟

تترون دو مدل داریم ،ویسکوز دار و پنبه دار ،تترون نخی تتورنی است که پنبه دارد.فرق پارچه پوپلین و تترون در این است که پپلین تمتم نخ است و محصول کشور ترکیه و چین است ولی تترون پلی استر ویسکوز و ایرانی است.فرق پارچه داکرون و تترون در درصد فلامنت و مقدار براقیت این دو پارچه است.

پارچه تترون طرح دار

مزایا و معایب پارچه تترون

 
 

مشاوره رایگان