پارچه متقال با قیمت 21000 تومان الی 55000 تومان با وزن 180 الی 450 گرم تولید می شوند.تمام پارچه ها قبل از تکمیل و رنگرزی خام هستند ،اما پارچه های متقال به دلیل قیمت پایینی که دارند در مصارف زیادی استفاده می شود،پارچه متقال از جنس پلی استر ویسکوز ،فلامنت و پنبه تولید می شوند. عرض پارچه های متقال 2 متر هستند.که معمولا برای مصارف خیاطی ،آستر تشک ،سرویس آشپزخانه و کلاس های هنری و نقاشی استفاده می شود.

پارچه متقال به پارچه‌هایی گفته می‌شود که در گذشته از پنبه خالص و به صورت خام تهیه می‌شدند و هیچ‌گونه عملیات رنگی را نمی‌پذیرفتند. این پارچه‌ها معمولاً از دو مجموعه پارچه پنبه‌ای یا پرکننده بافته می‌شدند، اما با پیشرفت تکنولوژی امروزه در رنگ‌های متنوع و با ترکیب مواد دیگر نیز تولید می‌شوند.

مصارف پارچه‌های متقال بر اساس درصد نخ و عرض پارچه مشخص می‌شود و برای کاربردهای متنوع به صورت عمده مورد استفاده قرار می‌گیرند. این مصارف شامل تولید ساک‌های تبلیغاتی، اپیلاسیون، تشک و لحاف، چاپ ملحفه‌های طرح‌دار، دوخت بالشت پر، تمیزکاری و نظافت، آموزشگاه‌های خیاطی و سایر کاربردهاست.

ویژگی‌های پارچه متقال شامل:

  1. لطافت و سبکی: این پارچه از خانواده کرباس بوده ولی از آن لطیف‌تر است و پرتراکم و سبک است.

  2. مقاومیت و محکمیت: پارچه متقال بسیار مقاوم و محکم است و در صورت خیس شدن، محکمیت آن افزایش می‌یابد.

  3. عدم پرزدهی: این پارچه پرز نمی‌دهد.

  4. جنس خنکی: دارای جنس خنکی است که آسانی در انتقال هوا را فراهم می‌کند.

  5. جذب رطوبت بالا: این پارچه توانایی جذب رطوبت بالایی را دارد.

  6. آسانی اتوکشی: اتوکشی این پارچه بسیار آسان است.

  7. قابلیت چاپ آسان: امکان چاپ انواع طرح‌ها بر روی این پارچه وجود دارد.

  8. دوخت آسان: این پارچه به راحتی قابل دوخت است.

از جمله انواع پارچه متقال، متقال پنبه‌ای با کیفیت‌ترین و رایج‌ترین نوع است و از جنس صد درصد پنبه‌ای تهیه می‌شود. این پارچه با استفاده از پنبه داخل آن، بسیار مقاوم ولی قابل اشتعال است. برای جلوگیری از اشتعال‌پذیری و ضدآب کردن آن، مواد شیمیایی خاصی به آن افزوده می‌شود.

متقال کتان نیز از جنس کتان بوده و تا سه برابر از پنبه مقاوم‌تر است. این پارچه دارای جذب رطوبت بالاست و مورد علاقه هنرمندان برای بوم نقاشی می‌باشد.

در حالی که متقال الیاف مصنوعی از ترکیب پلی‌استر و نایلون است، ویژگی‌هایی چون وزن سبک، ضدآب بودن و مقاومت در برابر پوسیدگی را داراست.

استفاده‌های متعدد از این پارچه شامل تولید لحاف و تشک، گردگیری و نظافت منزل، دوخت کیسه‌های پارچه‌ای با طرح‌های تبلیغاتی، اپیلاسیون، تولید پوشاک و لباس‌ها، و کاربردهای صنعتی متنوع مانند تولید کیسه‌های هوای اتومبیل و چادرهای مسافرتی می‌باشد. این پارچه همچنین در صنعت مبلمان به عنوان پوشش و رویه‌کوبی مورد استفاده قرار می‌گیرد و در زمینه‌های دیگر نیز مانند پارچه‌نویسی و تهیه زیرپرده نیز کاربردهای متنوعی دارد

قیمت پارچه متقال ارزان
قیمت پارچه متقال رنگی
پارچه متقال برای خیاطی
پارچه متقال عرض 3 متر
پارچه متقال چیست
پارچه متقال رنگی دیجی کالا
پارچه متقال از کجا بخرم
پارچه متقال عرض 2 متر

مشاوره رایگان