اصفهان میدان نقش جهان بازار پارچه فروش ها سرای عتیقه فروش ها 

قیمت پارچه متقال نازک : سفید 220 گرم

اشنایی با قیمت پارچه متقال کتان ،کاربرد پارچه متقال و انواع پارچه متقال را در ایت مقاله برای شما عزیزان شرح می دهیم. پارچه متقال جزء منسوجات مهم استراتژیک در کشور است که از خروج ارز جلوگیری می کند. چرا که می ‌تواند بسیاری از نیازهای صنعتی و تولیدی را تأمین کند به همین سبب یافتن مراکز خرید و فروش مستقیم و بدون واسطه برای تهیه این پارچه جزء اولویت خریداران عمده متقال می باشد.09131130224 مشاورره رایگان 09130858100

پارچه های متقال در صنایع بزرگ و کوچک که نیاز به پارچه های جاذب آب و روغن دارند مورد استفاده قرار می گیرد. در واقع به دلیل نوع الیاف خاص به کار رفته در این پارچه به راحتی می توانند حجم زیادی از مایعات را در خود نگه دارند و این مهمترین دلیل توجه زیاد به این پارچه در همه صنایع است.

پارچه های متقال به دلیل داشتن ویژگی های منحصر به فرد و بافت تمام پنبه ای در مقابل حرارت مقاومت خوبی دارند. به همین سبب کاربردهای این پارچه در همه صنایع زیاد است. به همین سبب تمام کارخانجات فعال در صنعت نساجی تلاش می کنند، با راه اندازی خطوط تولید پارچه های متقال بتوانند نیاز جامعه را تأمین کنند.

به دلیل تنوع بالای الیاف مورد استفاده در روند تولید پارچه های متقال و همچنین عرض و گرماژ پارچه ها بهتر است، قبل از انتخاب نهایی با افراد متخصص در این زمینه مشورت کرده و مناسب ترین پارچه را با توجه به کاربردهای خود تهیه کنید. انتخاب نمایندگی های عرضه و پخش به شما این امکان را می‌ دهد که ضمن دسترسی به پارچه مرغوب و با کیفیت به قیمت درب کارخانه نیز دست پیدا کنید.

تاریخچه پارچه متقال سفید و ضخیم

پارچه متقال برای اولین بار در نزدیکی قاهره کشف شده است، قدمت این پارچه به ۲۰۰ سال پس از میلاد مسیح بر می گردد.پس از معروف شدن پارچه متقال به کشورهای دیگر مانند اسپانیا و ایتالیا هم گسترش پیدا کرد. کم کم با پیدا کردن شهرت در میان مصرف کنندگان، این پارچه به سمت شمال کره زمین هم رفت.

در قرن ۱۴ میلادی که صنعت نساجی رشد زیادی پیدا کرد، کشورهای آلمان و سوئیس نیز به سمت تولید پارچه های متقال روی آوردند و کم کم در قرن شانزدهم بافندگان فرانسوی توانستند با اضافه کردن حاشیه به پارچه های متقال کیفیت آن را افزایش بدهند و با استفاده از الیاف صاف و سفید رنگ این پارچه را با کیفیت بالاتر تولید کردند.

پارچه متقال کفنی
پارچه متقال کفنی

پارچه متقال چیست؟

پارچه متقال که از بافت دو دسته از الیاف پنبه بر روی تار پارچه تولید می گردد، بافت سنگینی دارد و معمولا از پارچه های کرباس سبک تر است. به همین سبب از آن برای تولید البسه می توان استفاده نمود. مهمترین ماده تشکیل دهنده پارچه های متقال را می توان الیاف پنبه نامید.

با پیشرفت های زیادی که در صنعت نساجی به وجود آمده، امروزه الیاف بکار برده شده دارای رنگ سفید یکدست بوده و پارچه های متقال کاملاً سفید، نرم و لطیف تولید می ‌گردد. اما در سال های گذشته پارچه های متقال از الیاف خام و رنگ نشده تولید می ‌شد و پارچه های بدست آمده نیز دارای رنگ طبیعی الیاف بود.

تنوع در روش های تولید نخ ها موجب شده تا پارچه‌ ها نیز در تنوع بالاتری تولید گردند. در واقع استفاده کردن از الیاف طبیعی پنبه، ابریشم، پشم و مواردی از این قبیل در کنار الیاف مصنوعی مانند فلامنت، پلی استر و ویسکوز موجب شده تا پارچه های متقال هم در چندین دسته بندی تولید شوند.

به دلیل شیوه بافت خاص و استفاده از الیاف مرغوب و با کیفیت جنس پارچه های متقال بسیار نرم و لطیف بوده و ‏پرز کمی می دهد. به همین سبب می توان از آن در هر محیطی استفاده کرد. البته این ویژگی موجب شده تا به عنوان بهترین منسوجات به عنوان نظافت و گردگیری شناخته شوند.

بررسی خصوصیات ظاهری پارچه های متقال

دسته بندی و نامگذاری پارچه های متقال را بر اساس نوع تارهای به کار برده شده در روند تولید آنها و موارد دیگر انجام می‌ دهند. به همین سبب این پارچه در بازار بسیار متنوع بوده و برای هر شرایطی می توان از نوع خاص آن استفاده کرد.

با بررسی خصوصیات ظاهری پارچه های متقال در می یابیم که سه بخش مهم در این پارچه ها وجود دارد که باید به طور کامل مد نظر قرار بگیرد، تا در نهایت انتخاب مناسب تری انجام شود.

در این بخش به بررسی مهمترین خصوصیات ظاهری انواع پارچه متقال می ‌پردازیم:

رنگ متقال خام نازک و متقال ضخیم

پارچه های متقال را معمولاً از الیاف خام و بدون رنگ تولید می ‌کنند، در واقع در روند تولید این الیاف هیچگونه عملیات رنگرزی صورت نمی گیرد. به همین جهت پارچه های تولید شده با رنگ طبیعی الیاف بدست می آیند. از آنجا که اغلب الیاف پلی استر دارای رنگ سفید هستند و الیاف پنبه هم به رنگ کرم می باشند در نهایت پارچه های تولید شده با رنگ سفید و کرم است. اما در سال های اخیر که درخواست برای متقال های رنگی افزایش پیدا کرده، پارچه های متقال در رنگ بندی های مختلف را نیز تولید می کنند.

بافت متقال

پارچه های متقال را با استفاده از الیاف تاروپود به شیوه های مختلف تولید می کنند. نحوه بافت می تواند پارچه های زیادی ایجاد کند. اما اغلب پارچه های متقال با استفاده از بافت تافته یعنی بافت یک به یک آماده می شوند. اما بافت های دیگری مانند کجراه و بافت پاناما هم برای آماده سازی پارچه های متقال وجود دارد که موارد استفاده و کاربردهای آنها بسیار خاص است.

عرض متقال

امکان تولید متقال در عرض ها و گرماژهای مختلف وجود دارد؛ اما به طور معمول عرض های پراستفاده تر این پارچه شامل عرض ۱۶۵ سانتیمتر، عرض ۲۱۰ سانت و عرض ۹۰ سانتی متر است. نکته مهم این است که اگر پارچه های متقال در شرایط رنگرزی قرار بگیرند، عرض آنها تا حدی کاهش پیدا می‌ کند. به عنوان نمونه پارچه‌ هایی با عرض ۱۶۵ سانتیمتر در شرایط رنگ رسید تا حد ۱۵۰ سانتی متر کاهش دارند.

پارچه های متقال چه ویژگی هایی دارند؟

تمامی پارچه هایی که در صنعت نساجی تولید می شوند، با توجه به نوع الیاف، نحوه بافت و رنگ بندی از برخی ویژگی ‌ها و مشخصات منحصر به فرد برخوردار هستند. این ویژگی ها موجب می شود تا موارد استفاده و کاربردهای آن ها نیز به طور کامل و دقیق مشخص گردد.

پارچه های متقال هم متناسب با نوع الیافی که در روند تولید آنها استفاده می شود و همچنین نوع بافت از برخی ویژگی ها برخوردار می شوند. شناخت آنها به خریداران کمک می ‌کند تا انتخاب ‌های مناسب تر انجام بدهند.

از مهمترین ویژگی های پارچه های متقال که به طور مشترک در تمامی تنوع آنها وجود دارد، می توان به موارد ذیل اشاره نمود:

 • پارچه های متقال در تمامی مدل ها وزن سبکی دارند
 • در حین استفاده و گردگیری در محیط به هیچ عنوان پرز نمی دهند.
 • میزان جذب رطوبت بالایی داشته و می‌ تواند بین ۲ تا ۳ برابر وزن خود آب نگه دارد.
 • الیاف تار و پود این پارچه بسیار مستحکم است.
 • به دلیل نوع الیاف و شیوه بافت در گروه پارچه های خنک قرار می گیرد.
 • این پارچه با داشتن قابلیت چاپ برای مصارف مختلفی به کار می رود.
 • دوخت پارچه به دلیل داشتن بافت مناسب و مستحکم به راحتی صورت می گیرد.
 • امکان اتو پذیری این پارچه بالا است و به راحتی هرگونه چروک از سطح پارچه صاف می گردد.

انواع پارچه متقال از لحاظ نوع الیاف

پارچه های متقال در تنوع بالایی تولید می شوند و به راحتی نمی ‌توان گروه‌های مختلف این پارچه را مشخص کرد. چرا که هیچ تعریف خاصی برای پارچه های متقال وجود ندارد و ممکن است هر تولید کننده طیف متفاوتی از پارچه را ارائه نماید.

اما به طور کلی پارچه متقال جزء پارچه هایی است که از یک سری نخ در تار و پود آن با ابعاد و اندازه های مختلف و وزن های متغیر تولید می ‌شود. نوع نخ به کار برده شده در روند تولید از لحاظ وزن و همچنین جنس و نوع بافت پارچه های متقال در چندین دسته بندی و گروه قرار می گیرند.

در بازارهای عرضه و فروش انواع نام های مختلف را برای پارچه های مثقال می شنوید که بهتر است بدانید نحوه نامگذاری این پارچه ها بر اساس نخ های به کار برده شده در روند تولید این پارچه ها در تار و پود پارچه است. قسمت اول نام پارچه از جنس الیاف بکار برده شده در تار و قسمت دوم آن از جنس الیاف بکار برده شده در پود گرفته می شود. به عنوان مثال متقال فلامنت پلی استر در تار دارای نخ های فلامنت و در پود دارای نخ های پلی استر است.

در این بخش به بررسی انواع پارچه متقال از لحاظ جنس به کار برده شده در روند تولید آنها می پردازیم:

متقال پنبه پنبه

برای تولید پارچه های متقال پنبه پنبه در الیاف تار و پود از نخ های پنبه استفاده شده و جزء بهترین نوع متقال ها با جذب آب بالا است. اما وزن این پارچه به نسبت سایر پارچه های دیگر بیشتر می شود.

متقال پلی استر پنبه

متقال پلی استر پنبه با استفاده از الیاف با کیفیت پلی استر در تار و الیاف پنبه در پود تولید می گردد. این پارچه از استحکام بالایی برخوردار است؛ چرا که الیاف پلی استر در برابر کشش و سایش مقاومت بالایی دارند.

متقال پنبه فلامنت

متقال پنبه فلامنت جزء پارچه های مثقال سبک تر محسوب می شود که به دلیل داشتن الیاف پنبه در کنار فلامنت به راحتی در شرایط سخت هم می توان از این پارچه های باکیفیت استفاده کرد.

متقال فلامنت فلامنت

متقال فلامنت فلامنت در تار و پود از الیاف فلامنت به کار می رود که جزء پارچه های سبک و ارزان تر قرار می گیرد. زیرا در روند تولید آن از الیاف مصنوعی فلامنت استفاده می کنند.

متقال ویسکوز فلامنت

متقال ویسکوز فلامنت جزء پارچه های درجه یک قرار می گیرد که موارد استفاده و کاربردهای گسترده ‌ای دارد. زیرا الیاف ویسکوز جزء بهترین الیاف مورد استفاده برای تولید پارچه محسوب می شود.

متقال کتان

برخی از کارخانجات برای رفع نیاز مصرف کنندگان به پارچه های مستحکم تر از پنبه سعی می ‌کنند تا از الیاف کتان برای تولید این پارچه ها استفاده نمایند. زیرا الیاف کتان بین دو تا سه برابر از الیاف پنبه مقاومت بالاتری دارند و همچنین می تواند میزان بیشتری آب را به خود جذب کنند.

پارچه متقال کیسه نان و کیسه نمک و کیسه برنج
پارچه متقال کیسه نان و کیسه نمک و کیسه برنج

آیا پارچه های متقال رنگی هم تولید می شود؟

در ابتدای تولید پارچه های متقال این پارچه را از الیاف خام طبیعی تولید می‌ کردند، به همین سبب پارچه های بدست آمده دارای رنگ طبیعی الیاف بود. اما در گذر زمان و پیشرفت علم و تکنولوژی امکان تولید پارچه های متقال سفید به وجود آمده است. پارچه های متقال در تنوع بالا از لحاظ نوع الیاف، ضخامت و موارد دیگر با رنگ سفید در بازار وجود دارد.

اگر این سوال برای شما به وجود آمده که آیا پارچه های متقال رنگی هم تولید می شوند؟ باید بگوییم که امروزه به دلیل پیشرفت در صنعت نساجی تمامی منسوجات موجود در بازار در رنگبندی های متنوع تولید می گردند.

پارچه های رنگی متقال با رنگ های بسیار زیبا و جذاب تولید می شوند که طرفداران زیادی در بین مصرف کنندگان پیدا کرده ‌اند. به دلیل لطافت بالا و اتو پذیری خوب از پارچه های متقال رنگی در شرایط مختلف استفاده می کنند.

پارچه متقال سفید و کرم

پارچه های متقال در دسته بندی های متنوع تولید و مورد استفاده قرار می گیرند. یکی از دسته بندی های مهم این پارچه از لحاظ نوع کاربرد است. هر کس باتوجه به نوع استفاده که از پارچه متقال داشته این پارچه ها را با همان نام در ذهن می شناسد.

اما بهتر است بدانید که این پارچه در تنوع زیادی و برای کاربردهای متعدد تولید می شود و به راحتی می توان در شرایط سخت نیز از آن استفاده کرد. در واقع نقش های این پارچه به قدری زیاد است که امکان حذف و یا جایگزین کردن این پارچه در برخی از صنایع وجود ندارد. در صورت نبودن ممکن است اختلالی در روند کارکرد این صنایع ایجاد کند.

در این بخش به معرفی پارچه های پرکاربرد مثقال می پردازیم:

متقال مناسب برای تولید کالای خواب

کالای خواب که شامل لحاف و تشک و همچنین متکا می شود، از پارچه های متقال با عرض دو متر و دو متر و چهل و گاهی مواقع از پارچه های متقال عرض ۳ متر استفاده می کنند. بر همین اساس در اغلب مواقع پارچه ‌هایی با عرض ۲ متر به بالا، پارچه های متقال لحاف تشکی گفته می شود. برای تولید پارچه مناسب لحاف و تشک از نخ فلامنت با نمره ۱۵۰ و پود آن از جنس پلی استر پنبه با نمره نخ ۲۰ استفاده می شود. پارچه ها را در دو کیفیت ۸۰ درصد پلی استر، ۲۰ درصد پنبه و یک نوع مرغوب و پرطرفدار دیگر با ۶۰ درصد پلی استر و ۴۰ درصد پنبه تولید می کنند. معمولاً گرماژ پارچه بین ۲۳۰ گرم تا ۳۴۰ گرم است که متناسب با دوخت لحاف و تشک می توان از گرماژهای مختلف استفاده نمود.

متقال مناسب آستر جیب کت

آستری جیب یکی از بخش های مهم در لباس های رسمی و کت و شلوارها است که باید از پارچه های مرغوب و باکیفیت برای تولید آن استفاده شود. پارچه متقال یکی از بهترین منسوجاتی است که برای آسترهای جیب به کار می رود. معمولاً این پارچه را از جنس تار و پود فلامنت تولید می کنند، تا با داشتن وزن سبک کیفیت بالایی داشته باشد. برای ایستایی بهتر پس از طی کردن مراحل تولید این پارچه را مورد آهار دهی قرار می دهند، تا به شکل بهتری بتوان از آن استفاده کرد. در سال ‌های اخیر متناسب با رنگ البسه، می توان از پارچه های متقال با رنگ های زرد، قرمز، نارنجی، مشکی و زغالی استفاده نمود.

متقال مبلی

پارچه هایی که در صنعت مبل سازی مورد استفاده قرار می گیرند، به دو بخش رویه و آستر تقسیم می شوند. متقال مبلی در بخش آسترکشی کار برای استحکام بیشتر کلاف مبل مورد استفاده قرار می گیرد. در واقع این پارچه از الیاف پنبه تولید شده تا زیباتر شدن مبل ها تأثیر بگذارد. معمولا از پارچه ‌هایی با عرض ۲ متر سبک با وزن ۱۷۰ گرم که در الیاف تار و پود آن از فلامنت استفاده شده است برای آستر مبل به کار می برند. گاهی مواقع نیز برای بخش هایی از مبل از پارچه ای که در تار آن فلامنت و پود آن پلی استر پنبه استفاده شده است به کار می برند که وزن این پارچه حدود ۲۰۰ گرم می باشد.

خرید پارچه متقال به صورت عمده در بازار اصفهان
خرید پارچه متقال به صورت عمده در بازار اصفهان

پارچه متقال کفنی

برای کفن میت پارچه های مختلفی استفاده می شود، اما در سال های اخیر در آرامستان ها و شهرداری ها درخواست برای تهیه پارچه های مثقال مرغوب بیشتر شده است. چرا که این پارچه از الیاف طبیعی تولید می شود و به دلیل هماهنگی با طبیعت کاربرد بیشتری پیدا کرده است. پارچه ای که برای این منظور تولید شده با عرض ۱۶۰ سانت و وزن ۱۷۰ گرم بوده که تار آن را الیاف فلامنت و پود را الیاف پلی استر پنبه تشکیل می دهد. اما گاهی مواقع به سفارش مشتریان پارچه های متقال تمام پنبه تولید می کنند که وزن پارچه تا ۲۴۰ گرم هم افزایش دارد. برای داشتن ظاهر بهتر پارچه های متقال کفنی را پس از آماده شدن، طی دو مرحله مورد رنگرزی سفید قرار می دهند. به همین جهت گاه این پارچه را در بازار به نام چلوار هم معرفی می کنند.

پارچه متقال اپیلاسیون

اپیلاسیون یک فرآیند برای از بین بردن موهای زائد بدن است که با کمک موم های چسبناک داغ و استفاده از پارچه های مخصوص صورت می گیرد. یکی از پارچه های پرکاربرد در این حوزه پارچه های مثقال است که برای سریع برداشته شدن مو از روی پوست و کاهش چسبندگی آن استفاده می شود. پارچه هایی که برای اپیلاسیون آماده می‌ شوند باید آهار مناسبی داشته باشند و همچنین استحکام کافی پارچه موجب می‌ شود، تا در حین کار عکس‌ العمل‌ های سریع پارچه دچار پارگی نگردد. همچنین تراکم بافت پارچه برای جلوگیری از نفوذ موم داغ به سمت دیگر پارچه لازم و ضروری است.

پارچه متقال لباسی

در میان انواع مختلف پارچه های متقال از پارچه متقال تمام پنبه که تمام الیاف طبیعی دارد، برای دوخت البسه استفاده می ‌کنند. در سال های اخیر که صنعت رنگرزی هم پیشرفت پیدا کرده، امکان استفاده از این پارچه در رنگ بندی های مختلف فراهم می باشد. برای تولید پارچه های مناسب لباس باید از الیاف پنبه با کیفیت بالا استفاده شود، تا لباس بدون داشتن الیاف هرز قابل پوشیدن باشد. پارچه های لباسی با عرض ۱۶۰ سانتیمتر و گرماژ ۲۰۰ گرم تولید می شوند. به هیچ عنوان از پارچه های متقال با عرض کمتر برای تولید لباس استفاده نکنید؛ زیرا برش های لباس باعث پرز زیاد پارچه شده و از لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه نیست.

 متقال کیسه برنجی

یکی از کاربردهای مهم و اساسی پارچه های متقال تولید کیسه های نگهداری برنج و حبوبات است که در صنعت بسته بندی نقش مهمی دارند. برای دوخت کیسه های برنج و حبوبات از پارچه متقال فلامنت فلامنت یا فلامنت پلی استر استفاده می کنند. چرا که این پارچه ها تراکم بافت بالایی دارند و به دلیل استحکام بیشتر به سختی پاره می شوند. ویژگی خاص پارچه های متقال چاپ پذیری مناسب آنها است که برندها و شرکت های مختلف می توانند نام تولیدات خود را به راحتی به وسیله چاپ بر روی این کیسه ها حک کنند.برای کیسه برنج از پارچه اسپان باند هم استفاده می شود ،که قیمت پایین تری دارد برای اشنایی باپارچه اسپان باند اینجا کلیک کنید.

متقال تولید ساک و کیف دستی

یکی از موارد استفاده مهم پارچه های متقال تولید کیف های پارچه ای و ساک های دستی مناسب برای خریدهای روزانه و کیسه خرید نان است. در واقع برای جلوگیری از آلودگی محیط زیست و کاهش مصرف کیسه های پلاستیکی به کاربردن کیسه‌ های پارچه‌ ای بهترین راه حل ممکن می باشد. در میان منسوجات مختلف پارچه های متقال با داشتن قابلیت شستشو و دوام بالا بهترین گزینه است.

متقال بوم نقاشی

هنرمندان با استفاده از برخی عملیات خاص بر روی پارچه متقال توانستند آن را به یک پارچه کاربردی برای ساخت بوم نقاشی تبدیل کنند. پارچه های متقال مناسب برای بوم، جذب آب کمتری دارند و دیرتر پوسیده می شوند. به همین سبب با قرار گرفتن رنگ های روغنی و چرب بر سطح آنها نه تنها کیفیت خود را از دست نمی‌ دهند، بلکه بازتاب نقاشی را زیباتر می کنند.

پارچه متقال بیمارستانی سفید ارزان عرض 2 متر
پارچه متقال بیمارستانی سفید ارزان عرض 2 متر

متقال گردگیری

پارچه های متقال سرعت جذب بالایی دارند به همین جهت به عنوان یکی از گزینه های کاربردی در محیط آشپزخانه و محیط منازل به شمار می ‌روند. زیرا برای گردگیری و تمیز کردن فضاهای مختلف می توان از آن استفاده کرد. این پارچه ها به هیچ عنوان پرز نمی دهند، به همین سبب به عنوان اولین گزینه برای گردگیری راحت تر محسوب می شوند.

مصارف متفرقه پارچه متقال

به غیر از مواردی که در این بخش بررسی شد، پارچه های متقال موارد استفاده و کاربردهای گسترده دیگری در روند تولید سرویس آشپزخانه، سیسمونی کودک، دوخت زیر پرده ای، دوخت چادر ماشین، تولید فیلترها و بسیاری از موارد دیگر دارند. از آنجا که این پارچه استحکام بالایی دارند و در طول زمان هیچ آسیبی به بافت آن وارد نمی شود، موارد کاربرد آن به این گستردگی است.

قیمت روز پارچه های متقال در بازار

در بازارهای عرضه و فروش پارچه، شاهد تنوع بالایی از پارچه های متقال هستیم. به همین جهت قیمت های متفاوتی هم برای این پارچه ها در بازار ارائه می گردد. به دلیل قیمت مناسب پارچه های متقال و موارد استفاده خاص، حجم خرید و فروش این پارچه هم در بازار زیاد است.

در سال ‌های گذشته فقط از الیاف پنبه برای تولید این پارچه استفاده می‌ کردند. اما در حال حاضر الیاف دیگر هم در روند تولید این پارچه ها مورد استفاده قرار می ‌گیرد.به آسانی امکان دسترسی به تنوع پارچه های متقال با قیمت های مقرون به صرفه هم میسر می گردد.

پارچه های متقال که در عرض های مختلف تولید می شود، بسته به نوع نیاز و مصرف کارگاه های تولیدی و خریداران عمده باید بهترین عرض را انتخاب کرد، تا در نهایت موارد استفاده از آن آسان تر باشد. اما مسئله مهم برای خریداران عمده، دسترسی به قیمت روز پارچه های متقال در بازار است که بتوانند محصول مورد نیاز خود را متناسب با بودجه در نظر گرفته شده تهیه کنند.بیشترین مصرف پارچه متقال برای پارچه ترگال کجراه می باشد که بیشترین مصرف را در لباس کار و فرم مدارس دارد برای اشنایی با پارچه کجراه روی لینک زیر کلیک کنید.

موارد زیادی وجود دارد که بر نرخ پارچه ها در بازار تأثیر می گذارد، شناخت این موارد کمک می کند تا در هنگام انتخاب پارچه از لحاظ عرض، گرماژ و موارد دیگر تصمیمات مناسبی گرفته شود. در ادامه به برخی از این موارد می پردازیم:

 • نوع الیافی که در روند تولید پارچه های متقال مورد استفاده قرار می ‌گیرد، می ‌تواند بر هزینه آنها تأثیر مستقیم بگذارد. معمولاً الیاف کتان ارزش بالاتری دارند و پس از آن استفاده از الیاف پنبه در تار و پود سبب بالاتر بردن ارزش پارچه متقال می شود. هر چقدر که الیاف مصنوعی در روند تولید این پارچه ترکیب شود، هزینه های تولید آن هم کاهش پیدا می کند.
 • عرض پارچه های متقال متنوع تولید شده به همین سبب برای هر نوع کاربردی می توان از پارچه مناسب استفاده کرد. هر چقدر عرض پارچه بیشتر باشد، زمان و الیاف بیشتری برای تولید این پارچه مصرف شده است.
 • متقال متناسب با نوع استفاده به صورت آهاردار یا به شکل ساده تولید می شوند، طی کردن پروسه آهار دار شدن پارچه هزینه‌ هایی را ایجاد می کند.
 • در صورتی که پارچه های متقال مورد رنگرزی قرار بگیرند، هزینه هم برای رنگ و طی کردن مراحل رنگرزی صرف می گردد. به تبع در بازارهای عرضه و فروش پارچه متقال خام با رنگ طبیعی قیمت مناسب تری دارد.
 • در صورتی که به حجم عمده از پارچه های متقال نیاز پیدا کنید، امکان دریافت تخفیف و دسترسی به قیمت های درب کارخانجات تولید کننده برای شما میسر می گردد.
 • میزان نیاز بازار و صادرات و واردات پارچه از عامل ‌های بسیار مهمی هستند که بر نرخ تمامی پارچه ها تأثیر می گذارد. از آنجا که این پارچه جزء پارچه های صادراتی و پرطرفدار است، این تغییرات و نوسانات تأثیر زیادی بر روی این پارچه دارد.
 • انتخاب مراکز عرضه و فروش پارچه های متقال هم از عامل های بسیار مهمی است که بر هزینه عرضه این پارچه ها در بازار تأثیر مستقیم دارد. چرا که هرچقدر واسطه ها برای معاملات کمتر حضور پیدا کنند، از افزایش قیمت های بی جهت جلوگیری می شود.

نکات مهم در خرید پارچه های متقال

پارچه های متقال که در تنوع بسیار بالایی تولید می ‌شوند، موارد استفاده و کاربردهای گسترده ای دارند. اما در صورتی که پارچه نامناسب تهیه شود نه تنها سودآوری خوبی برای مراکز تولید ایجاد نمی ‌کند، بلکه ممکن است موجب ضرر و زیان های زیاد این مراکز شود.

نکات زیادی وجود دارد که در صورت تمرکز بر روی آنها در هنگام خرید پارچه متقال میتوانید، پارچه های مرغوب و با قیمت مناسب تر را تهیه کنید. برای انتخاب های بهتر نیاز است که ابتدا به شکل کامل موارد مصرف خود را شناخته و ویژگی های پارچه های متقال را نیز بررسی کنید.

در این بخش به برخی از نکات مهم که در هنگام خرید پارچه های متقال باید مد نظر قرار بگیرند، می پردازیم:

شناخت نوع نیاز

خریداران ابتدا باید نیازهای خود را به درستی شناسایی کنند؛ چرا که پارچه های متقال را می توان در صنایع نفت و روغن، در صنعت تولید کالای خواب، در صنعت تولید مبلمان، در صنعت بسته بندی و بسیاری از موارد دیگر استفاده کرد. به همین جهت شناخت دقیق نیاز، کمک می کند تا در بین تنوع بالای پارچه ها بتوان بهترین منسوجات را تهیه کرد.

شناخت ویژگی های پارچه

پارچه های متقال هم در چندین دسته و گروه قرار می‌ گیرند که شناخت ویژگی های خاص هر کدام از این پارچه ها به صورت دقیق و جزئی کمک می کند، تا در هنگام انتخاب متناسب با نیاز خود یک نمونه کاربردی را تهیه نمایید.

بررسی متراژ مورد نیاز

در هنگام خرید پارچه های متقال ممکن است با گرماژها و عرض های مختلف در بازار روبرو می شوید. پس بررسی متراژ مورد نیاز به طور دقیق و کامل موجب می شود تا یک بار برای تمام محصولات مد نظر خود این پارچه را سفارش دهید. زیرا ممکن است در صورت کمبود پارچه به راحتی نتوانید عرض، گرماژ و یا رنگبندی مناسب را تهیه کنید.

شناخت تولید کنندگان

شناخت تولید کنندگان برند و مطرح فعال در حوزه پارچه ‌های متقال کمک می کند تا بهترین پارچه های اصل بافته شده با الیاف مرغوب و باکیفیت بالا را تهیه کنید و به هیچ عنوان در دام خریداران و دلالان نیفتید.

فروش عمده پارچه متقال اعلا

متقال جزء پارچه های سنگین بازار محسوب می شود؛ چرا که تولید این پارچه از پنبه در تار و پود سبب افزایش وزن این پارچه ‌ها شده است. البته باید گفت که این پارچه در کنار وزن بالا، لطافت خوبی دارد، به همین سبب کاربردهای آن بسیار گسترده می باشد.

در حال حاضر که در بازار، پارچه های متقال الیاف طبیعی و پارچه های متقال الیاف مصنوعی وجود دارد، بازار فروش این پارچه ها هم از رونق زیادی برخوردار است. چرا که برای هر شرایطی می توان متناسب با بودجه در نظر گرفته و شرایط اقتصادی بهترین پارچه ها را انتخاب کرد.

فروش عمده پارچه متقال اعلا توسط این مجموعه با قیمت مقرون به صرفه صورت می گیرد. چرا که تمامی دلالان را از معاملات خود حذف کرده و مستقیم با تولید کنندگان ارتباط برقرار می کند.

با بررسی شرایط بازار و قیمت های موجود در مراکز عرضه و فروش مختلف در می یابید که این مجموعه به عنوان مناسب ترین مرکز برای خرید پارچه متقال محسوب می شود. فقط کافیست با کارشناسان فروش این مجموعه در سرتاسر کشور به صورت آنلاین در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان