اصفهان میدان نقش جهان بازار پارچه فروش ها سرای عتیقه فروش ها 

خرید و قیمت پارچه مکانیک سورمه ‌ای

پارچه مکانیک سورمه ‌ای یکی از تولیدات مرغوب و درجه یک کارخانجات ایرانی است که به دلیل کیفیت بالا مورد توجه زیادی قرار گرفته است. برای خرید مقرون به صرفه پارچه مکانیک بهتر است نمایندگی های معتبر را که به شکل مستقیم با کارخانجات همکاری دارند، را انتخاب کنید تا به دور از حضور واسطه ها و دلالان خریدهای بهتری انجام دهید.

https://miladarshadi.com/product/navy-mechanical-persian-fabric/

در بین پارچه های متعددی که در بازار وجود دارد، پارچه مکانیک یکی از بهترین منسوجات حال حاضر است که حجم خرید و فروش آن در تمام طول سال زیاد است. در این میان پارچه مکانیکی سورمه ای به دلیل داشتن رنگ زیبا طرفداران بیشتری دارد و در موارد مختلف می‌ توان از آن استفاده کرد.

برای دسترسی به کیفیت بالای پارچه مکانیک درجه یک کافی است که یک کارخانه تولیدی معتبر مانند نساجی کاماش را در نظر بگیرید و تمامی خریدهای خود را از این برند معتبر انجام دهید.

تاریخچه پارچه مکانیک پرشیا ایرانی

با افزایش نیاز کارگاه ها و مراکز تولید لباس فرم در ابتدا این پارچه را از کشور چین به ایران وارد کرد. در اوایل واردات این پارچه آن را با رنگ طوسی به بازار ارائه دادند که به شدت مورد توجه مدارس و تولیدی های فعال در زمینه لباس فرم قرار گرفت.

قیمت پارچه مکانیک معایب پارچه مکانیک پارچه مکانیک خوبه؟
قیمت پارچه مکانیک معایب پارچه مکانیک پارچه مکانیک خوبه؟

سپس وارد کنندگان برای تأمین نیاز مصرف کنندگان و باز گذاشتن دست آنها در انتخاب رنگ بندی، این پارچه را با ۵ رنگ بندی پرطرفدار مشکی، سورمه ای، طوسی، قهوه ای و نوک مدادی به بازار ارائه دادند. کارخانجات نساجی پس از بررسی کامل این پارچه و نیاز سنجی بازار تصمیم به تولید این پارچه ها در داخل کشور گرفتند.

در مراحل ابتدایی تولید این پارچه ها در کارخانجات نساجی داخل کشور آنها را با ۱۶ کالیته رنگ بندی تولید کردند تا شرایط انتخاب آسانتری برای خریداران به وجود بیاورند که پارچه مکانیک سورمه ‌ای یکی از پرطرفدارترین آنها است. اما رفته رفته این کالیته رنگ بندی افزایش پیدا کرده و در حال حاضر حدود ۲۶ رنگ مرغوب و با کیفیت بالا از این پارچه تولید و در بازار وجود دارد.

الیافی که در روند تولید این پارچه مورد استفاده قرار می گیرند، از نوع مرغوب و درجه یک انتخاب می شوند، تا با قرار گرفتن در کنار یکدیگر ویژگی های آن را افزایش دهند. به همین سبب پارچه مکانیک در بازار به دلیل داشتن سطح نرم و لطیف و کاملاً یکسان مورد توجه زیادی قرار گرفته است.

امکان تولید این پارچه با گرماژی بین ۲۴۰ گرم تا ۲۷۰ گرم و گاهاً متناسب با نیاز بازار در گرماژهای بالاتر هم وجود دارد. اما این پارچه را فقط با عرض ۱۵۰ سانتی متر تولید می کنند. چرا که این پارچه کاربرد مهم تولید لباس را دارد و برای پهن شدن بر روی میزهای برش و قرارگیری الگوهای لباس استانداردترین عرض ممکن است.

پارچه ترگال رقیب سرسخت این پارچه است برای اشنایی با پارچه ترگال اینجا کلیک کنید.

قیمت پارچه مکانیک معایب پارچه مکانیک پارچه مکانیک خوبه؟
قیمت پارچه مکانیک معایب پارچه مکانیک پارچه مکانیک خوبه؟

چرا پارچه های مکانیک ثبات رنگی بالا تری دارند؟

یکی از ویژگی‌ های منحصر به ‌فرد پارچه های مکانیک ثبات رنگی بالای این پارچه ها است که موجب شده تا در هر شرایطی و در هر فضایی بتوان از این پارچه استفاده نمود. به خصوص رنگ های تیره این پارچه ها از دوام رنگی خوبی برخوردارند و نسبت به سایر پارچه های دیگر که در بازار وجود دارد، در حین شستشو کیفیت آنها از بین نمی رود.

پارچه مکانیک سورمه ‌ای که یکی از رنگ بندی های محبوب و پرطرفدار این حوزه شناخته می شود، در مصارف مختلفی به کار می رود چرا که این پارچه به راحتی قابلیت شستشوی مداوم را دارد و تا لحظه آخر استفاده از این پارچه کیفیت رنگ آن حفظ می گردد.

روند تولید این پارچه ها به نسبت سایر منسوجات دیگر متفاوت بوده و از تکنولوژی های جدیدتری برای آن استفاده می کنند. معمولاً از الیافی که در مرحله ریسندگی مورد رنگرزی قرار گرفته و آماده برای بافت است استفاده می ‌شود. به همین جهت رنگ در تمام بخش‌ های الیاف نفوذ کرده و در نهایت پارچه مرغوب و باکیفیت را تولید می کند.

این شیوه تولید پارچه علاوه بر ایجاد پارچه های مقاوم در برابر شستشو سرعت بافت را نیز افزایش می‌دهد و تأثیر زیادی در کاهش هزینه‌ های کار کارگاه های تولید پارچه دارد. چرا که پس از پایان مرحله بافت دیگر نیاز به استفاده از سالن ‌های رنگرزی و شیوه ‌های مختلف آن نمی باشد.

کاربردهای پارچه مکانیک سورمه ای چیست؟

پارچه های مکانیک با هر تنالیته رنگ بندی موارد استفاده و کاربردهای گسترده‌ ای دارند. به همین جهت در میان تمامی مراکز تولید لباس فرم و همچنین خریداران عمده و بنکداری ها از محبوبیت بیشتری برخوردار می باشند.

در برخی از زمان بندی های خاص پارچه ها بیشتر مورد توجه قرار می ‌گیرند؛ زیرا به دلیل ویژگی ‌های خاص امکان استفاده از آنها در شرایط مختلف مهیا است. رنگ سرمه‌ ای هم یکی از این رنگ ها است که حجم استقبال از آن در هر نوع پارچه‌ای بیشتر می باشد.

 پارچه پرشیا مناسب چه فصلی است مشخصات پارچه پرشیا پارچه پرشیا کاماش مدل مانتو با پارچه پرشیا معایب پارچه پرشیا پارچه پرشیا مانتویی پارچه کرپ پرشیا قیمت پارچه پرشیا
پارچه پرشیا مناسب چه فصلی است مشخصات پارچه پرشیا پارچه پرشیا کاماش مدل مانتو با پارچه پرشیا معایب پارچه پرشیا پارچه پرشیا مانتویی پارچه کرپ پرشیا قیمت پارچه پرشیا

پارچه مکانیک سورمه ‌ای که جزء بهترین رنگ بندی های پارچه های مکانیک قرار دارد، کاربردهای زیادی داشته که در ادامه به شکل مختصر به مهم‌ترین آن‌ ها می ‌پردازیم:

 • برای تولید لباس فرم مدارس در تمامی مقاطع تحصیلی و همچنین مدارس دخترانه و پسرانه می توان از رنگ های سورمه ای استفاده کرد. چرا که برای دوخت مانتو شلوارهای دخترانه و همچنین شلوار و جلیقه پسرانه مناسب و کاربردی می باشد.
 • برای دوخت مانتو شلوارهای اداری مخصوص معلمان، کارمندان شرکت ها و بانک ها و مراکز خصوصی و دولتی می توان از این رنگ خاص استفاده کرد. البته به دلیل کیفیت بالای پارچه و نداشتن خاصیت الکتریسیت،ه بیشتر مورد توجه قرار می ‌گیرد.
 • برای دوخت لباس های فرم آقایان در ادارات، شرکت ها، بانک ها و بسیاری از موارد دیگر می توان از این پارچه به جهت کت و شلوارهای اداری استفاده کرد.
 • برای دوخت لباس کار کارگران در شرکت های مختلف هم رنگ سورمه ای بهترین انتخاب است.
 • در زمینه دوخت شلوارهای کردی که این پارچه کاربرد زیادی دارد هم می‌توان از رنگ سورمه ای استفاده کرد؛ چرا که رنگ سورمه ای مورد توجه و سلیقه افراد زیادی قرار می گیرد.
 • رنگ سورمه ای جزء رنگ های پر استفاده در روند تولید لوازم مختلف سیسمونی می باشد. چرا که از این رنگ هم برای نوزادان دختر و هم برای نوزادان پسر استفاده می کنند و حساسیت نداشتن پارچه های مکانیک دلیل توجه ویژه تر به این پارچه ها است.

ویژگی پارچه های مکانیک چیست؟

پارچه های مکانیک جزء پارچه های مرغوب و درجه یک موجود در بازار است که از برخی مشخصات و ویژگی های منحصر به فرد برخوردار می باشد. این پارچه در بازارهای عرضه و فروش در حجم های عمده معامله می گردد و ممکن است برای بسیاری از افراد سوال به وجود بیاید که مشخصات این پارچه چیست؟ که تا این حد مورد توجه قرار گرفته است.

پارچه های مکانیک به نسبت سایر رقبای خود در بازار از ویژگی های بهتری برخوردارند و در کنار آن نرخ مناسب تری هم برای این پارچه در نظر گرفته اند. به همین سبب حجم استفاده از این پارچه ها افزایش می یابد.

در این بخش به طور مختصر به برخی از ویژگی های پارچه مکانیک سورمه ‌ای می پردازیم:

 • داشتن ثبات رنگی بالا به دلیل نحوه بافت خاص این پارچه ها
 • نداشتن خاصیت الکتریسیته به دلیل شیوه بافت نوین و تکنولوژی های خاص
 • تنوع در رنگ بندی پارچه و امکان انتخاب رنگ های مناسب
 • تولید پارچه در چند طرح و مدل خاص و امکان استفاده از آنها در کنار یکدیگر
 • داشتن دوام و مقاومت بالا و امکان محافظت از افراد در حین کار کردن
 • نداشتن هیچ گونه حساسیت و امکان استفاده از آنها برای افراد با پوست های حساس و کودکان

بررسی الیاف مورد استفاده در تولید پارچه مکانیک

کارخانه های تولید پارچه سعی می کنند تا تمامی منسوجات خود را از الیاف مرغوب و باکیفیت تولید کنند، تا در بازار هم این پارچه ‌ها مورد استقبال قرار بگیرند. به همین جهت در زمینه تهیه مواد اولیه وسواس بیشتری به خرج می‌ دهند؛ زیرا بر نتیجه نهایی کار تأثیر مستقیم دارد.

برای تولید پارچه های مکانیک از الیاف مختلفی استفاده می ‌شود که هر کدام از این الیاف تأثیر متفاوتی بر روی پارچه ایجاد می کنند. شناخت این الیاف و ویژگی های آنها کمک می کند تا به شکل بهتری پارچه های مکانیک را بشناسید و در حفظ و نگهداری آنها تلاش بیشتری کنید.

جهت آشنایی بیشتر در این بخش به بررسی الیاف مورد استفاده در تولید پارچه مکانیک می پردازیم:

الیاف پنبه

پنبه به عنوان یکی از الیاف طبیعی شناخته می شود که به دلیل داشتن فیبرهای مناسب می تواند رطوبت بدن را به خود جذب کند و همچنین در برابر حرارت و آتش مقاومت خوبی از خود نشان می دهد. به همین سبب استفاده کردن از این الیاف در روند تولید پارچه ‌های مختلف ضرورت دارد؛ اما ممکن است که الیاف پنبه به تنهایی دچار چروک شدگی شوند.

الیاف پلی استر

پلی استر شبیه ترین الیاف مصنوعی به ابریشم طبیعی است و تمامی ویژگی ‌های آن مانند خاصیت ارتجاعی و نرمی و لطافت بالا و حفظ دمای بدن را دارد. به همین جهت از این الیاف برای تولید پارچه های زیادی استفاده می ‌کنند که یکی از مهمترین آنها پارچه پرشیا می باشد. این پارچه به دلیل قرار گرفتن الیاف پلی استر خاصیت چروک پذیری ندارد و امکان استفاده در طی یک روز با حفظ کیفیت و زیبایی ظاهری را برای افراد ایجاد می کند.

پارچه مکانیک پرشیا
پارچه مکانیک پرشیا

الیاف فلامنت

الیاف فلامنت که از پلیمرهای به دست آمده از پالایشگاه‌ های نفتی به دست می ‌آید، استحکام و دوام بالایی دارد. به همین جهت از این الیاف در پود پارچه استفاده می کنند. این الیاف هم خاصیت ارتجاعی داشته و با قرار گرفتن در بخش پود پارچه از پاره شدن پارچه در برابر ضربه و کشش و فشار جلوگیری می نماید.

ترکیب این سه الیاف در کنار یکدیگر موجب شده تا پارچه های پرشیا مرغوب و درجه یک تولید گردد که به عنوان پارچه چهار فصل در تمامی بازارهای عرضه و فروش مورد توجه قرار گرفته است.

عوامل موثر بر قیمت پارچه مکانیک

عوامل زیادی وجود دارند که بر نرخ پارچه ها در بازار تأثیر مستقیم می گذارند. پارچه های مکانیک که بیشتر مورد توجه قرار گرفته اند، ممکن است که واسطه ها و دلالان در معاملات آنها دخالت کنند که این یک عامل مهم برای تغییر در قیمت واقعی پارچه است.

برای خریداران عمده مهم است که پارچه ها را با نرخ واقعی آنها تهیه کنند که بتوانند منسوجات تولیدی خود را با هزینه بهتری به بازار عرضه کنند. چرا که این محصولات بیشتر مورد توجه قرار گرفته و می تواند سود قابل قبولی برای آنها به وجود آورد.

عوامل زیادی به صورت فنی و همچنین عوامل اقتصادی می توانند بر قیمت پارچه مکانیک تأثیر بگذارند. شناخت هر کدام از این عامل ها موجب می شود تا در هنگام خرید توجه بیشتری داشته باشید و در نهایت خریدی مناسب انجام دهید.

 پارچه پرشیا مناسب چه فصلی است مشخصات پارچه پرشیا پارچه پرشیا کاماش مدل مانتو با پارچه پرشیا معایب پارچه پرشیا پارچه پرشیا مانتویی پارچه کرپ پرشیا قیمت پارچه پرشیا
پارچه پرشیا مناسب چه فصلی است مشخصات پارچه پرشیا پارچه پرشیا کاماش مدل مانتو با پارچه پرشیا معایب پارچه پرشیا پارچه پرشیا مانتویی پارچه کرپ پرشیا قیمت پارچه پرشیا

در این بخش به بررسی برخی از این عوامل می پردازیم:

رنگ بندی های پارچه

هرچقدر که کالیته رنگ بندی پارچه تکمیل تر باشد، امکان افزایش قیمت آن هم بیشتر است. البته برخی از رنگ های خاص و تیره به نسبت رنگ های روشن تر نرخ بالاتری در بازار دارد که پارچه مکانیک سورمه ‌ای ی یکی از این رنگ های خاص است.

کیفیت نخ

نخ هایی که در روند تولید این پارچه ها مورد استفاده قرار می گیرند، در بخش ریسندگی آماده می ‌شوند. هر چقدر که کیفیت دستگاه های این مرحله بالاتر باشد و از مواد اولیه خوب استفاده گردد و در نهایت کیفیت نخ هم افزایش پیدا می کند.

نحوه ارائه در بازار

نحوه ارائه پارچه ها در بازار هم از عامل های مهم اقتصادی به شمار می روند که هر چقدر خرید مستقیم تر انجام شود، امکان دسترسی به نرخ مقرون به صرفه این پارچه مهیا می گردد.

خرید اینترنتی پارچه مکانیک سورمه ای

همه خریداران عمده پارچه مکانیک ترجیح می ‌دهند، تا راه‌ حل ‌هایی را انتخاب کنند که تا حد زیادی بتوانند در هزینه های نهایی خود کاهش ایجاد نمایند. انتخاب روش های غیر حضوری کمک می کنند، تا خریداران پارچه های منحصر بفرد با کیفیت بالا و نرخ ارزان تر را تهیه کنند.

نساجی کاماش یکی از بهترین کارخانجات در زمینه تولید پارچه های لباس کار و لباس فرم شناخته می شود و همواره تمرکز خود را بر روی افزایش کیفیت منسوجات تولیدی با استفاده از مواد اولیه مرغوب و باکیفیت و به روز نگه داشتن دستگاه های بافندگی دارد.

فراهم کردن شرایط خرید اینترنتی پارچه مکانیک یکی از کارهای خاص این کارخانه است که موجب شده تا تمامی خریداران عمده بدون طی کردن مسیرهای طولانی و صرف هزینه های زیاد بتوانند پارچه را از درب کارخانه تحویل بگیرند.

پارچه پرشیا مناسب چه فصلی است مشخصات پارچه پرشیا پارچه پرشیا کاماش مدل مانتو با پارچه پرشیا معایب پارچه پرشیا پارچه پرشیا مانتویی پارچه کرپ پرشیا قیمت پارچه پرشیا قیمت پارچه مکانیک معایب پارچه مکانیک پارچه مکانیک خوبه؟
پارچه پرشیا مناسب چه فصلی است مشخصات پارچه پرشیا پارچه پرشیا کاماش مدل مانتو با پارچه پرشیا معایب پارچه پرشیا پارچه پرشیا مانتویی پارچه کرپ پرشیا قیمت پارچه پرشیا قیمت پارچه مکانیک معایب پارچه مکانیک پارچه مکانیک خوبه؟

در صورت نیاز به خرید پارچه مکانیک سورمه ‌ای به صورت عمده کافیست با کارشناسان این مجموعه تماس برقرار نمایید، تا پس از ثبت سفارشات خود در هر ساعت از شبانه روز بتوانید پارچه مورد نظر را خریداری نمایید. پس از ثبت سفارش خرید در کوتاه‌ ترین زمان ممکن، پارچه برای شما به آدرس ثبتی ارسال می گردد.

قیمت پارچه مکانیک سورمه ای

خرید پارچه مکانیک سورمه ای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان