اصفهان میدان نقش جهان بازار پارچه فروش ها سرای عتیقه فروش ها 

پارچه مخمل مانتویی

پارچه مخملی مانتویی در تنوع بالا از لحاظ طرح و مدل تولید می گردد تا هر مجموعه متناسب با بازار هدف خود بتواند اقدام به خرید پارچه مخمل نماید. اما تمامی خریداران عمده به دنبال پیدا کردن مناسب ترین قیمت برای منسوجات مورد نیاز خود هستند که انتخاب نمایندگی های پخش به صورت حضوری و آنلاین یک راه حل اصولی است.

تمامی فروشندگان حاضر در نمایندگی های معتبر به طور کامل پارچه ها را می شناسند. به همین سبب می ‌توانند اطلاعات کامل و دقیقی قبل از اقدام به خرید به شما بدهند، پس بهتر است که با آگاهی کامل اقدام به خرید پارچه های مدنظر خود نمایید، تا در نهایت بهترین نوع محصول را به دست آورید.

زیرا در بازارهای عرضه و فروش انواع مختلفی از پارچه های مخمل از لحاظ شکل ظاهری و نوع الیاف به کار رفته در روند تولید آنها ارائه می گردد. هر کدام از آنها برای موقعیت ‌های خاصی مناسب تر است. همچنین انتخاب نمایندگی های پخش به صورت حضوری و آنلاین تأثیر زیادی در دسترسی به ارزانترین قیمت پارچه مخمل می گذارد.

تاریخچه پارچه مخمل ساده

پارچه مخمل با داشتن ظاهری نرم و صاف و براق ویژگی پارچه های لوکس را به همراه دارند. مخمل جزء منسوجات زیبایی است که تا سال های طولانی در صنعت مد جایگاه ثابتی داشت. چرا که این پارچه با داشتن لطافت زیاد به پارچه ایده آل، برای تولید منسوجات مختلف تبدیل شده است.

پارچه های مخمل به صورت کرکی و پرزدار تولید می شوند، به همین سبب سطح آنها بسیار نرم و لطیف است. این پارچه از قدیم الایام تاکنون زبانزد همه اقشار بوده و پوشیدن لباس های دوخته شده با پارچه مخمل نشانه ثروت، تجمل و زیبایی می باشد که اغلب افراد لوکس و لاکچری پسند به پارچه های مخمل علاقه دارند.

در مورد تولید پارچه های مخمل از الیاف ابریشم و پنبه استفاده می شود و به دلیل وجود این الیاف و شیوه بافت خاص جزء پارچه های گران قرار می گیرد. در سال های اخیر به دلیل وجود ابریشم های مصنوعی ساخت این پارچه ها به نسبت گذشته آسان تر شده است. تاریخچه مخمل در داخل ایران به دوران هخامنشیان برمی گردد و بسیاری از کشورهای اروپایی و آسیایی تولید این پارچه را از هنرمندان ایرانی یاد گرفته اند.

در آن روزگاران شیوه تولید پارچه های مخمل بسیار سخت و زمان گیر بوده و به دلیل استفاده کردن از الیاف طبیعی ابریشم جزء پارچه های فاخر و گران قیمت به شمار می ‌رفت. اما رفته رفته شیوه تولید آن تغییر پیدا کرده و در حال حاضر امکان تهیه پارچه های مخمل با کیفیت و قیمت ارزان تر وجود دارد.

استفاده از پارچه های مخمل محدودیتی ندارد و در موارد مختلف می توان از آن استفاده نمود. در حال حاضر که انواع مختلف مخمل در گذر زمان تولید شده به شکل آسان تر می توان برای تولید لباس های شب، انواع مانتوهای مجلسی و لباس های مختلف دیگر از این پارچه استفاده نمود.

پارچه مخمل کبریتی مانتویی چیست؟

مخمل یک پارچه نرم و لطیف است که به دلیل وجود کرک و پرزهای فشرده در سطح آن، ظاهر براقی دارد. این پارچه نسبتاً ضخیم بوده و به دلیل شیوه بافت خاص و همچنین ظاهر متفاوت در گروه پارچه های لوکس و گرانقیمت قرار می گیرد.

پارچه های مخمل در حال حاضر با استفاده از الیاف مختلفی تولید می شوند که هر کدام از آنها مشخصات و ویژگی های خاصی دارند. پارچه مخمل مانتویی یکی از پرطرفدارترین پارچه هایی است که در بازار ارائه می گردد.

 قیمت پارچه مخمل قیمت پارچه مخمل ارزان قیمت پارچه مخمل ساده قیمت پارچه مخمل کره ای پارچه مخمل از کجا بخرم قیمت پارچه مخمل کشی
قیمت پارچه مخمل قیمت پارچه مخمل ارزان قیمت پارچه مخمل ساده قیمت پارچه مخمل کره ای پارچه مخمل از کجا بخرم قیمت پارچه مخمل کشی

چرا که پارچه مخمل به دلیل ضخامت مناسب برای فصول سرد سال کاربرد زیادی دارد و شکل ظاهری زیبای این پارچه موجب می ‌شود تا در بازارهای عرضه و فروش از استقبال بالایی برخوردار باشد. به همین سبب تولید کنندگان فعال در حوزه تولید لباس زنانه از این پارچه به عنوان ماده اولیه تولیدات زمستانه خود استفاده می کنند.

معرفی انواع پارچه مخمل پرکاربرد

در بین تنوع بالای پارچه های مخمل که در حال حاضر در بازار وجود دارند که اغلب این پارچه ها برای دوخت مانتو مناسب است. معمولاً تفاوت بین پارچه های مخمل به دلیل تمایزی که بین مواد اولیه و طرح های زده شده بر روی پارچه ایجاد می شود.

مسئله مهم این است که تنوع مواد اولیه و همچنین شیوه بافت موجب شده تا قیمت پارچه ها هم در بازار تغییر پیدا کند. به همین سبب برخی از این پارچه ها بیشتر مورد توجه و استقبال قرار می گیرند و برخی دیگر قیمت مناسب تری دارند.

مانتوهای دوخته شده از پارچه مخمل جزء بهترین انتخاب های فصل پاییز و زمستان است و به دلیل تنوع بالای پارچه های مناسب برای دوخت مانتو متناسب با سلیقه همه افراد این محصول در بازار ارائه می گردد. در صورت تمایل به آشنایی بیشتر با این پارچه ها و بررسی نیاز بازار در ادامه به معرفی چند مدل از پرطرفدارترین پارچه های مخمل می پردازیم:

پارچه مخمل ساده مانتویی

پارچه مخمل ساده که با داشتن یک سطح نرم و براق تولید می شود و بر روی آن هیچ طرح و فرم خاصی وجود ندارد. از این پارچه برای دوخت مانتو و همچنین لباس های شب استفاده می کنند.

پارچه مخمل کبریتی

پارچه های مخمل کبریتی جزء معروف ترین پارچه های مخملی است که برای فصل پاییز به کار می رود. از این پارچه نه تنها برای مانتو، بلکه برای دوخت شلوار هم استفاده می کنند. پارچه های مخمل کبریتی با داشتن راه های برجسته، زیبای خاصی ایجاد می نمایند. این پارچه بسته به ضخامت راه های آن در چندین دسته بندی و گروه قرار می گیرد که متناسب با نیاز بازار می توانید هر کدام از آنها را انتخاب کنید. معمولاً وزن این پارچه را بر اساس تعداد راه های آن در هر سانتی متر پارچه محاسبه می‌ کنند که هر چقدر تعداد راه ها کمتر باشد پارچه ضخیم تر و هرچه تعداد راه ها افزایش پیدا کند، پارچه نازک تر می شود.

پارچه مخمل کوبیده

پرزهایی که بر روی پارچه مخمل کوبیده قرار گرفته به نسبت سایر مخمل های دیگر بیشتر است. افرادی که ترجیح می دهند تا اندام آنها برجسته نمایش داده شود، از این پارچه استفاده می کنند. مخمل های کوبیده معمولاً در دو نوع یک رو کوبیده و دو رو کوبیده تولید می شود.

پارچه مخمل برجسته

در روند تولید پارچه مخمل برجسته از اشکال و حروف مختلفی استفاده می کنند و طرح آنها را بر روی سطح پارچه بر اثر حرارت حک می نمایند. قسمت های برجسته در این پارچه کاملاً قابل لمس بوده و می توانید از این پارچه استفاده های زیادی کنید.

پارچه مخمل سوئیت

پارچه های مخمل سوئیت که بسیار نرم لطیف هستند، بیشتر از آنها برای دوخت مانتوهای پاییزه و در صورت آسترکشی برای پالتوها در زمستان استفاده می شود. این پارچه به صورت دو رو تولید شده و یک طرف آن از بافت پارچه غواصی و طرف دیگر از مخمل کوبیده استفاده شده است.

خرید قیمت پارچه مخمل قیمت پارچه مخمل ارزان قیمت پارچه مخمل ساده قیمت پارچه مخمل کره ای پارچه مخمل از کجا بخرم قیمت پارچه مخمل کشی
قیمت پارچه مخمل قیمت پارچه مخمل ارزان قیمت پارچه مخمل ساده قیمت پارچه مخمل کره ای پارچه مخمل از کجا بخرم قیمت پارچه مخمل کشی

پارچه مخمل کشی

در تولید پارچه های مخمل کشی الیافی را قرار می دهند که این ماده خاصیت کشسانی و انعطاف پذیری خوبی به پارچه های مخمل می دهند. در ضمن دوام آنها را افزایش داده و در رنگ بندی های گوناگون تولید می شود. به راحتی برای دوخت مانتو و البسه های دیگر می توان از این نوع پارچه استفاده کرد.

پارچه مخمل چروک

پارچه مخمل چروک را با کمک دستگاه های مکانیکی خاص و به شیوه پیچاندن و فشرده کردن تولید می کنند. بر روی سطح این پارچه چروک های ریز ایجاد می شود که زیبایی آن را دو چندان می نماید.

پارچه مخمل لیون

پارچه های مخمل لیون به نسبت سایر مخمل های دیگر تراکم بافت بالاتری دارد و به دلیل ایستایی مناسب اغلب از آن برای تولید کت، پالتو و مانتو استفاده می شود. این پارچه جزء پارچه های لوکس و گرانقیمت است که در روند تولید لباس های بیرونی به کار می رود.

صنعت نساجی به قدری گسترش پیدا کرده که انواع پارچه های مخمل را تولید می ‌کند. مواردی که در این جا ذکر شد، تنها بخش کوچکی از نمونه های پرطرفدار پارچه های مخمل است که در روند تولید مانتو، پالتو و لوازم دیگر استفاده می شود.

ویژگی های پارچه های مخمل مانتویی

تنوع تولیدات پارچه مخمل به حدی زیاد است که در بازارهای عرضه و فروش ممکن است خریداران عمده دچار سردرگمی شوند و نتوانند به درستی مناسبترین منسوج را مطابق کارکرد های خود تهیه کنند. شناختن برخی از ویژگی ‌ها و مشخصات پارچه ها کمک می کند تا متناسب با نوع نیاز خود بهترین پارچه موجود را تهیه کنید.

پارچه های مخمل متناسب با نوع الیافی که در روند تولید آنها مورد استفاده قرار گرفته، به چندین دسته بندی تقسیم می شود. هر کدام از این دسته ها از مشخصات و ویژگی های خاصی برخوردار هستند؛ اما به طور کلی برخی از ویژگی ها در پارچه های مخمل یکسان بوده که شناخت این موارد برای تهیه پارچه لازم و ضروری است.

برخی از ویژگی های مخمل به صورت بصری بوده و برخی از آن در کیفیت پارچه مشخص می شود. در ادامه به بررسی برخی از مهمترین این موارد می پردازیم:

نرمی و لطافت بالا

پارچه های مخمل به دلیل شیوه بافت خاص و استفاده از کلک های نرم لطیف در روند تولید، لطافت زیادی دارند و به راحتی در شرایط سخت می توان از این پارچه برای پوست های حساس استفاده کرد.

دوام و ماندگاری خوب

دوام و ماندگاری از ویژگی های منحصر به فرد این پارچه است، به شرطی که تحت مراقبت صحیح قرار بگیرند. زیرا این پارچه تراکم بافت بالایی دارد و از آن می توان در سال های طولانی به عنوان البسه استفاده نمود

ایجاد گرمای زیاد

پارچه های مخمل به دلیل داشتن پرز و امکان حفظ کردن هوا بین کلک ها و پرزهای پارچه، گرمای زیادی ایجاد می کنند. به همین سبب از این پارچه بیشتر در فصول سرد سال برای تولید انواع البسه گرم مانند مانتو، پالتو و حتی کت های زمستانی استفاده می شود.

تنوع بالا

پارچه های مخمل در تنوع بسیار زیاد از لحاظ نوع بافت، شیوه فرآوری، میزان استفاده از الیاف پنبه، ابریشم و الیاف دیگر در روند تولید و همچنین نحوه بافت پارچه در کارخانه به چندین دسته بندی تقسیم می شود. هر کدام از این پارچه ها برای مصارف خاصی به کار می روند و چند نوع از پارچه مخمل کاربردهای زیادی در روند تولید مانتوهای مجلسی، مانتوهای رسمی و مانتوهای اسپرت دارند.

رنگ بندی های براق و زیبا

به دلیل نحوه بافت خاص پارچه های مخمل رنگ بندی این پارچه ها بسیار شفاف و براق است و به دلیل داشتن ظاهر خاص در گروه پارچه های لوکس و فاخر قرار می گیرد.

برخی از معایب پارچه های مخمل ساده و کبریتی

به طور کلی پارچه های مخمل دارای معایبی است که شناخت این معایب کمک می ‌کند تا متناسب با شرایط و نیاز خود بتوانید این پارچه ها را انتخاب کنید. چرا که مراقبت از این پارچه ها مسئله بسیار مهمی در دوام و ماندگاری آنها است. برخی از موارد مهمی که باید بیشتر مدنظر قرار بگیرند عبارتند از:

 • در اثر دوخت اشتباه پارچه های مخمل دچار مشکل شده و رد سوزن بر روی پارچه به جا می ماند، پس قبل از اقدام به دوخت تمامی جوانب را مدنظر قرار بدهید.
 • پارچه های مخمل در اثر فشار و گذر زمان دچار چروکیدگی می شوند که در صورت نگهداری صحیح و تا نکردن پارچه در طولانی مدت این اتفاق برای پارچه ها نمی افتد
 • بافت پارچه های مخمل به فشار و لمس شدید حساسیت دارند و ممکن است خواب آن به هم بریزد، پس در هنگام استفاده به این نکته هم توجه کنید.
 • پارچه های مخمل در اثر مرور زمان پرز و موهای موجود بر روی سطوح را به سمت خود جذب می کند. نیاز است حتما در هنگام شستشو به مواد شوینده نیز توجه کنید، تا این مورد دیرتر به سراغ پارچه های مخمل بیاید.
 • پارچه های مخمل در مواجهه با رطوبت، حرارت اتو و همچنین سنجاق زدن به آن دوام نداشته و ممکن است آسیب های زیادی به آن وارد شود.

تولید پارچه مخمل مانتویی به چه صورت است؟

مخمل که در گروه پارچه های نرم و براق قرار می‌گیرد موارد استفاده و کاربردهای گسترده‌ ای دارند. این پارچه در گذشته به طبقه اشراف جامعه تعلق داشت. اما در حال حاضر همه گروه ها می توانند از این پارچه منحصر به فرد و زیبا استفاده کنند.

در میان نمونه های مختلف پارچه مخمل مانتویی یکی از پرطرفدارترین پارچه هایی است که به بازار ارائه می گردد. در صورت شناخت نمونه های مختلف پارچه و بررسی نیازهای مراکز تولیدی، به شکل بهتری می توانید پارچه های مناسب را تهیه کنید.

مواد مختلفی برای تولید پارچه های مخمل در فرایندهای کارخانه استفاده می شود. اما بدون توجه کردن به منسوجات به کار برده شده در روند تولید، روش تولید تمامی پارچه های مخمل تقریباً یکسان است.

پارچه های مخمل را با کمک نوع خاصی از ماشین بافندگی که دو لایه از پارچه را به صورت همزمان نخ ریسی می کند، می بافند. این لایه های پارچه پس از بافت از یکدیگر جدا شده و بر روی غلتک ها قرار می گیرند. در واقع با جدا کردن این دو پارچه به وسیله یک تیغ مناسب از یکدیگر دولایه پارچه مخمل به وجود می آید که هر کدام به صورت جداگانه قابلیت استفاده دارند.

یک روش دیگر هم برای بافت پارچه های مخمل وجود دارد که به آن روش سیمی می‌گویند. در این روش کرک ها بر روی سیم قرار می گیرند و پس از پایان کار به وسیله تیغ های تیز کلک ها از دور سیم برش داده شده و بافت مخملی ایجاد می شود.

پارچه های مخملی که با استفاده از نخ پود پنبه تولید می شوند، هزینه کمتری برای آنها صرف می گردد؛ در نتیجه کیفیت پارچه هم کمتر است. اما پارچه های مخملی که با نخ پود ابریشم تولید می شوند، به دلیل سخت بودن تولید نخ‌ های ابریشم و نخ ریسی پیله های کرم ابریشم هزینه ‌های بالاتری را به دنبال دارد.

پارچه های مخمل جزء پارچه های سه بعدی قرار می گیرند که بجز داشتن نخ تار و پود درون بافت آنها، از الیاف کرک و پرز هم استفاده می شود. کلک ها الیافی است که به صورت عمودی بر روی سطح پارچه قرار می ‌گیرند و به حجم و نرمی پارچه اضافه می کنند.

معمولا پارچه های مخمل دارای خواب هستند که خواب پارچه به جهتی گفته می شود که پارچه در آن جهت بافته شده است. یعنی در زمان قرارگیری پرزها در جهت خواب، پارچه ای صاف و براق دارید و در صورت قرارگیری در جهت مخالف پرزها سطح پارچه تیره تر می شود.

برای نگهداری از لباس های تولید شده با پارچه مخمل بهتر است آن‌ها را تا نکنید و بر روی رخت آویز قرار بدهید. زیرا خط‌ های تا به راحتی بر روی کلک های پارچه باقی می ماند و به آسانی هم از بین نمی روند.

موارد استفاده از پارچه های مخمل

از ویژگی های اصلی پارچه های مخمل می توان به نرم بودن آنها اشاره کرد. پارچه به دلیل لطافت بالا مصارف متعددی دارند که به راحتی می ‌توان از آن برای تولید البسه های مرتبط با پوست نیز استفاده کرد.

ویژگی های پارچه های مخمل به قدری زیاد است که در فضاهای مختلف منازل هم می توان از این پارچه برای تزیین استفاده نمود. به عنوان مثال در طراحی دکوراسیون داخلی برای دوخت پرده، کوسن و سرویس مبلمان به کار بردن پارچه های مخمل حس خوبی منتقل می کند و با کمک این پارچه می توانید تجربه طراحی متفاوتی را به دست آورید.

اما مهمترین موارد استفاده و کاربردهای پارچه های مخمل در تولید انواع پوشاک است که در روند تولید کت های زنانه و مردانه، انواع پالتو، مانتو، پیراهن های شب و بسیاری از موارد دیگر به کار می رود. ایستایی پارچه های مخمل، لطافت بالا و تنوع این پارچه ها موجب شده تا در هر شرایطی بتوان مناسب ‌ترین نوع را انتخاب نمود.

یکی دیگر از کاربردهای مهم پارچه های مخمل در روند تولید ملزومات خواب است که به راحتی به عنوان ملحفه، لحاف و روتختی به کار می رود. همچنین از نوعی مخمل های با ایستایی بالا و آستر دار، برای تولید کلاه و دستکش استفاده می کنند.

انواع پارچه مخمل مانتویی
انواع پارچه مخمل مانتویی

ایده های استفاده از پارچه مخمل مانتویی ساده و چاپی

در میان تولیدات مختلف پارچه های مخمل برخی از این پارچه ها کاربردها و مصارف خاصی دارند که یکی از پرطرفدارترین آنها پارچه مخمل مانتویی است. معمولاً کارخانجات نساجی در روند تولید این پارچه تمرکز بیشتری گذاشته اند، تا نیاز عمده بازار داخل را تأمین کنند.

تمرکز کارخانجات موجب شده تا پارچه مخمل مانتویی با کیفیت خوب و ویژگی‌های منحصر به فرد در بازار وجود داشته باشد. اما لازم است بدانید که به غیر از مانتو ایده‌ های دیگری هم برای دوخت این پارچه وجود دارد که در صورت آشنایی بیشتر، مراکز تولید البسه، می ‌توانند درآمد های بالاتری به دست آورند.

در این بخش به بررسی برخی از ایده های مهم استفاده از پارچه های مخمل مناسب برای مانتو می پردازیم تا کمکی به تولیدکنندگان البسه کنیم:

دوخت مانتوهای پاییزه

معمولاً در فصل پاییز که هوا کمی سرد می شود بهترین پارچه ها برای گرم نگه داشتن و جلوگیری از تعریق زیاد مانتوهای دوخته شده با پارچه مخمل است. زیرا می ‌تواند در برابر بادهای شدید و هوای سرد از شما محافظت کند. البته این مانتوها را به گونه ای تولید می کنند که سنگینی برای حرکت افراد ایجاد نکنند و امکان هماهنگی و ست کردن با اکسسوری های مختلف را داشته باشد.

کت و شلوار رسمی

بسیاری از خانم ها برای حضور در محیط های رسمی و مهمانی ها به جای مانتوهای بلند از کت و شلوارهای رسمی استفاده می کنند. برای فصول سرد سال خوب است که با پارچه های مخمل مانتویی این کت و شلوار ها تهیه شود. چرا که این پارچه ایستایی فوق ‌العاده‌ای داشته و با انتخاب رنگبندی های مناسب و کاربردی می توانید یک استایل خوب برای حضور در فضاهای مختلف داشته باشید.

کت و دامن

کت و دامن های دوخته شده با پارچه های مخمل به صورت دامن های بلند برای مراسم رسمی و دامن کوتاه برای استایل نیمه رسمی آماده می شوند. هر فرد متناسب با شرایط، نیاز و سلیقه خود می تواند یک استایل کاری مناسب در فصل پاییز و زمستان برای خود ایجاد کند، تا در محیط های کاری با اعتماد به نفس بالاتری حاضر شود.

پیراهن های مجلسی کلاسیک

دوخت پیراهن های مجلسی کلاسیک برای برخی از مهمانی ها لازم و ضروری است. در صورتی که طرفدار ساده پوشی هستید، استفاده از پارچه های مخمل مانتویی بهترین گزینه می باشد. زیرا این پارچه ایستایی مناسبی بر روی بدن دارد و می توان پیراهن های کوتاه با سبک های بسیار ساده را تهیه کرد.

دوخت انواع پیراهن و شومیز

پیراهن و شومیز که در سال های گذشته مورد توجه زیادی قرار گرفته اند، به صورت اورسایز تولید می ‌شوند و مناسب برای زیر ژاکت ها و همچنین پالتوهای زمستانه است. شومیز هایی که با پارچه های مخمل مانتو دوخته شده اند، به دلیل داشتن ضخامت و طراحی اورسایز مناسب برای فصول سرد سال بوده که افراد با سبک کژوال می توانند استایل خود را تکمیل کنند.

روش های مراقبت از پارچه های مانتویی مخمل

پارچه های مخمل جزء پارچه های بسیار گرانبها و حساس هستند که تمامی البسه دوخته شده با این پارچه را باید تحت مراقبت زیاد قرار بدهید. زیرا این پارچه از الیاف بسیار حساسی تولید شده است.

برای افزایش عمر پارچه های مانتویی مخمل که جزء لباس های پرطرفدار و پراستفاده به خصوص در فصل سرما بوده، نیاز است که فاکتورهای خاصی را مد نظر قرار بدهید. در ادامه به برخی از مهمترین فاکتورها می پردازیم:

 • پارچه های مخملی که از جنس ابریشم و جنس ریون تولید شده‌اند، باید حتماً برای شستشو به خشکشویی سپرده شوند.
 • پارچه های مخمل پنبه و سایر نمونه های مخمل فشرده و چروک را می ‌توانید به وسیله ماشین لباسشویی اما با دمای ملایم مورد شستشو قرار بدهید.
 • بهتر است قبل از اقدام به شستن لباس های مخمل آنها را کاملاً پشت و رو کنید، تا پرزهای مخمل تحت ‌فشار مستقیم و مواد شوینده قرار نگیرند.
 • برای حفظ کیفیت مانتوهای مخمل به هیچ عنوان آنها را تحت فشار اتوهای پرسی قرار ندهید.
 • در صورت نیاز به انجام اتو از یک پارچه ضخیم و نرم در جهت خواب پارچه های مخمل استفاده کنید و سپس اتو را بر روی آن قرار بدهید.
 • در صورتی که پارچه های مخمل چروک زیادی داشتند، می توانید با کمک یک اتوی بخار و استفاده از برد سوزنی این مشکل را برطرف کنید.
 • برای خشک شدن پارچه های مخمل به هیچ عنوان آن را در مقابل نور مستقیم خورشید قرار ندهید، زیرا موجب تغییر رنگ آن می شود.

یک نکته مهم برای مراقبت از مانتوهای مخمل در طولانی مدت این است که برای جلوگیری از نفوذ گرد و غبار در بافت پارچه باید آن را در کاور نگهداری کنید. اما به هیچ عنوان از کاورپهای پلاستیکی برای این پارچه ها به کار نبرید. زیرا کاورهای پلاستیکی رطوبت را درون خود نگه داشته و می‌ تواند به الیاف پارچه آسیب شدیدی وارد کند. همیشه از کاورهای تولید شده با پارچه های نخی و قابل شستشو استفاده نمایید.

قیمت انواع پارچه مخمل مناسب مانتو

به دلیل اینکه صنعت تولید پارچه پیشرفت ‌های زیادی پیدا کرده است، پارچه های مخمل در تنوع بالا به بازار ارائه می شوند. انتخاب کردن از بین این تنوع بالا برای خریداران عمده کاری بسیار سخت و چالش برانگیز است. چرا که ممکن است از لحاظ قیمت، رنگبندی، تنوع طرح و مدل و موارد دیگر دچار سرگردانی شوند.

معمولاً در بین تنوع بالای پارچه ها و ارائه قیمت های متفاوت به درستی نمی توانید تشخیص دهید که کدام پارچه با قیمت اعلام شده هماهنگی دارد. چرا که گاهی اوقات در بازارهای عرضه و فروش از نداشتن اطلاعات خریدار سوء استفاده شده و پارچه های نامرغوب و باکیفیت پایین را با هزینه بالا ارائه می دهند. خریدار با تهیه این پارچه ها می تواند به مراکز تولیدی خود ضربه های سنگینی وارد کند که در نهایت از لحاظ مالی صدمه زیادی به آنها وارد می شود.

معمولاً نحوه قیمت‌گذاری پارچه های مخمل به عوامل مختلفی ارتباط پیدا می‌ کند که شناخت این عامل ها تأثیر زیادی در جلوگیری از ضرر زیان های بیشتر دارد. در این بخش به بررسی برخی از این موارد می پردازیم:

نوع الیاف پارچه مخمل

پارچه های مخمل با استفاده از الیاف ابریشم، الیاف پنبه و برخی از الیاف دیگر تولید می شود که هر چقدر میزان استفاده از الیاف پنبه طبیعی بیشتر باشد، ارزش پارچه هم بالاتر می رود. اما برای مقرون به صرفه تر شدن این پارچه ها از ابریشم های مصنوعی و گاهاً از الیاف پنبه استفاده می کنند.

شیوه بافت پارچه

پارچه های مخمل را با دو شیوه به صورت دو لایه یا با کمک سیم‌ های فلزی تولید می کنند که هر روش منجر به تولید محصولی خاص می گردد.

نوع مخمل

پارچه های مخمل را پس از تولید به گونه های مختلف فرآوری کرده و برای ارائه به بازار آماده می ‌کنند که منجر به تنوع بالای این پارچه در بازار می گردد. هر چقدر وقت و زمان بیشتری در روند تولید این پارچه صرف شود، کیفیت آن هم افزایش پیدا می کند.

رنگ بندی پارچه مخمل

پارچه های مخمل در رنگ بندی های مختلف به بازار ارائه می گردد؛ هر چقدر تنوع رنگ بندی ها کامل تر باشد، امکان انتخاب پارچه های مد نظر خریداران عمده میسر می شود.

نوسانات بازار ارز

نوسانات بازار ارز از عوامل غیرمستقیم است که می تواند بر قیمت پارچه های مخمل و سایر منسوجات دیگر هم تأثیر بگذارند. چرا که تمامی مواد اولیه که با استفاده از عرض به کشور وارد می ‌شود تحت تاثیر قرار گرفته و موجب افزایش قیمت های بی جهت بر روی منسوجات گوناگون می شود.

نیاز بازار

هر چقدر نیاز بازار به پارچه های مخمل افزایش داشته باشد، هزینه های بالاتری را برای دریافت این پارچه باید بپردازیم. معمولاً قبل از شروع فصل سرما تولیدی ها و کارگاه های دوزندگی لباس زمستانه برای ارائه تولیدات خود به بازار سعی در تهیه پارچه های مخمل مرغوب و با کیفیت با قیمت مناسب تر می کنند.

مراکز عرضه و فروش

مراکز عرضه و فروش از عامل های بسیار مهمی هستند که بر روی قیمت پارچه و همچنین کیفیت پارچه ها هم تأثیر دارند. برخی از این مراکز که به شکل مستقیم فعالیت دارند پارچه های درجه یک را در کنار قیمت درب کارخانه عرضه می کنند.

فروش بهترین پارچه های مخمل در بازار

پارچه های مخمل که موارد استفاده و کاربردهای گسترده ای دارند، جزء منسوجات بسیار شیک و زیبا قرار می گیرند. در سال های متمادی همگام با مد حرکت کرده و برای همه سلیقه های خاص، نمونه های مناسب از این پارچه وجود دارد.

تمامی مراکز فعال در زمینه تولید لباس های پاییزه و زمستانه ترجیح می دهند تا با کاهش هزینه های مربوط به کارگاه های خود بتوانند منسوجات مختلف تولید شده را با قیمت مناسب تر به بازار ارائه دهند. معمولاً کاهش قیمت‌ ها به نسبت بازارهای رقیب، موجب استقبال بیشتر و افزایش فروش می گردد.

فروش بهترین پارچه های مخمل در بازار توسط این مجموعه صورت می گیرد، زیرا با تمامی کارخانجات و برندهای مطرح تولید کننده پارچه ارتباط مستقیم دارد. در بین تنوع بالای پارچه های مخمل با ارائه فعالیت های متنوع دست خریدار را برای انتخاب باز گذاشته است. به همین سبب خریداران عمده با بررسی کامل همه محصولات ارائه شده توسط این مجموعه می ‌تواند به نتایج خوبی دست پیدا کنند.

در صورت نیاز به تهیه پارچه مخمل مانتویی با کیفیت خوب، رنگبندی متنوع و قیمت مناسب کافیست با کارشناسان فروش این مجموعه ارتباط مستقیم برقرار کنید. چرا که با دریافت مشاوره از این افراد می توانید متناسب با بازار هدف خود از بین این تنوع بالا بهترین پارچه ها را انتخاب کرده و سفارش دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان