پارچه پرشیا نفتی | تارا

پارچه مکانیک پرشیا گل پود

پارچه پرشیا نفتی با قیمت روز بازار و کیفیت تضمینی، امکان سفارش بی واسطه و مستقیم از نساجی کاماش را دارد. خریداران می توانند با قیمت رقابتی نسبت به سایر بازارها، خرید خود را انجام دهند.

تاریخچه پارچه های پرشیا چیست؟

پارچه های پرشیا تارا از الیاف مرغوب و با کیفیت بالا تولید می شوند، قابل مقایسه با نمونه های خارجی نبوده و از لحاظ کیفیت و همچنین قیمت ارائه در بازار پیشتاز هستند. این پارچه ‌ها در میان سایر رقبای خود هم کیفیت بالاتر دارند؛ به همین جهت حجم خرید و فروش آنها روز به روز در حال افزایش است.

پارچه پرشیا تارا نفتی یکی از رنگ های منحصر به فرد این پارچه است که در بسیاری از کارخانجات نساجی تمرکز ویژه بر روند تولید آن گذاشته اند تا بتوانند به خوبی نیاز همه بخش های بازار را تأمین کنند و نیازی به واردات این پارچه نباشد. نساجی کاماش یکی از فعالین این حوزه است که توانسته است با تولیدات مرغوب و باکیفیت بالا جایگاه خوبی برای برند خود به دست آورد.

پارچه پرشیا تارا چیست؟

پارچه پرشیا جزء پارچه های پراستفاده در صنعت نساجی است که در تنوع بالایی تولید می شود. این پارچه با استفاده از الیاف مرغوب و با کیفیت بالای پنبه و پلی استر و اضافه کردن الیاف فلامنت در پود آن آماده می گردد؛ به همین جهت موارد استفاده و کاربردهای خاصی دارد.

در کارخانجات نساجی پارچه های پرشیا را با عرض ۱۵۰ سانتی متر و همچنین گرماژی بین ۲۳۰ گرم تا ۲۷۰ گرم تولید می کنند. پس از بافت پارچه برای ارائه آن به بازار نیاز است که در طاقه پیچی های منظم قرار بگیرند. متراژ هر طاقه برابر ۴۰ متر است که در عدل هایی بسته بندی می شود. متراژ هر عدل حدود ۳۲۰ متر بوده و خریداران عمده باید پارچه ها را به صورت عدلی بخرند، تا در نهایت هزینه‌ های آنها تا حد چشمگیری کاهش پیدا کند.

پارچه های پرشین در دسته پارچه های تخت بافت قرار می گیرند که به دلیل نحوه بافت خاص از لطافت و زیردست بالایی برخوردارند. به همین جهت به راحتی می توان از آنها در شرایط سخت و برای دوخت لباس های فرم مناسب کودکان هم استفاده کرد.

پارچه پرشیا نفتی یکی از زیباترین پارچه های پرشیا است که برای موارد مختلفی می توان از این رنگ خاص استفاده کرد. توجه داشته باشید که به دست آوردن این ترکیب رنگی نیازمند صرف وقت و هزینه زیادی می باشد. چرا که یک رنگ خاص بوده و به راحتی در طبیعت وجود ندارد و نیاز است که از ترکیبات مختلف برای به دست آوردن تنالیته رنگی مورد نظر استفاده شود.

به دلیل اینکه پارچه های پرشیا معمولاً از الیاف رنگی بافته می شوند؛ نیاز است که الیاف در حین آماده سازی برای بافت مورد رنگرزی هم قرار بگیرند که نحوه رنگرزی الیاف متناسب با شرایط هرکارخانه تفاوت پیدا می کند.

دلیل نامگذاری پارچه پرشیا

در سال های پیش که پارچه های زیادی در داخل کشور تولید نمی شد، برای برطرف کردن نیاز مراکز تولیدی از کشورهای مختلف، پارچه های گوناگون وارد می کردند و پس از ورود به کشور سعی کردند تا از نام های مناسب بر روی این پارچه ها قرار بدهند، با تکرار نام آن برای همه خریداران و مراکز تولیدی شهرت پیدا می کرد.

بیشتر از ۲۰ سال گذشته پارچه هایی با رنگ بندی محدود به داخل بازار ایران وارد شد، این پارچه از کیفیت خوبی برخوردار بود و در ۵ رنگ بندی پراستفاده به عنوان لباس فرم آن را به بازار عرضه کردند.

نام این پارچه که در مراکز تولیدی طرفداران زیادی پیدا کرد، را پارچه پرشیا گذاشتند و از همان زمان به تمامی تولیدات داخل کشور نیز همین نام اطلاق می شود. چرا که در بین مصرف کنندگان با نام پارچه پرشیا شهرت پیدا کرده است.

ویژگی های پارچه پرشیا نفتی چیست؟

پارچه پرشیا در ابتدای ورود به ایران در ۵ رنگ بندی محدود وجود داشت؛ اما با روی کار آمدن کارخانجات نساجی داخل کشور و با کمک مهندسین حرفه ای این پارچه در تنوع بالای رنگبندی تولید می گردد. در حال حاضر پارچه پرشیا نفتی یکی از پرطرفدارترین رنگبندی های این پارچه به شمار می رود.

زیرا این پارچه برای همه گروه ‌های سنی و زنان و مردان مناسب است و هیچ گونه محدودیتی در استفاده از این پارچه وجود ندارد. به همین جهت شناخت برخی از مشخصات و ویژگی هایی که پارچه پرشیا و به خصوص نوع نفتی آن دارد، به خریداران کمک می کند تا در هنگام انتخاب پارچه در بین تنوع بالای منسوجات موجود در بازار تصمیمات بهتری را بگیرند.

مقاومت در برابر شستشو

رنگ نفتی پارچه های پرشیا در برابر شستشوهای مداوم مقاوم بوده و کیفیت آن به هیچ عنوان از بین نمی رود. چرا که این رنگ از ترکیبات خاصی تشکیل شده که به خوبی در تار و پود پارچه نفوذ می کند.

ضد حساسیت

تمام الیافی که در روند تولید این پارچه مورد استفاده قرار می گیرند، از بهترین مواد اولیه تشکیل شده اند. به همین جهت به هیچ عنوان در هنگام استفاده از این پارچه مشکلات پوستی برای افراد ایجاد نمی‌ شود و حتی کودکان و افراد با پوست حساس هم می ‌توانند این پارچه را استفاده نمایند.

قابلیت آنتی استاتیک

قابلیت آنتی استاتیک از ویژگی های منحصر به فرد پارچه های پرشیا است که در حین پوشیدن روزانه به هیچ عنوان به سایر البسه نمی چسبد و در واقع خاصیت الکتریسیته ایجاد نمی کند.

قابل استفاده در فضای باز

در فضای باز و در مقابل نور خورشید می توان از البسه دوخته شده با این پارچه استفاده نمود، چرا که تکنولوژی رنگرزی در این پارچه اجازه نفوذ به تمامی الیاف را داده و به هیچ عنوان رنگ پارچه در مقابل آفتاب از بین نمی رود.

بافت نرم

بافت این پارچه در کارخانه به صورت مربعی و ساده است و الیاف به کار رفته در آن هم کاملاً یکنواخت می باشند. به همین سبب از زیردست نرم و لطیفی برخوردار است.

وزن سبک

به علت ترکیب الیاف پلی استر فلامنت به همراه پنبه این پارچه از تولیداتی که با پنبه خالص بافته می ‌شوند، وزن سبک تری دارد و کیفیت خوب آن موجب شده تا بیشتر مورد توجه قرار بگیرد.

پارچه پرشیا مکانیک خطی فرم اداری
پارچه پرشیا مکانیک خطی فرم اداری

چرا از الیاف ویسکوز و فلامنت در تولید پارچه پرشیا استفاده می شود؟

به دلیل استفاده روزافزون از پارچه های مختلف در بازار دیگر منابع طبیعی مانند پشم، ابریشم و پنبه پاسخگوی نیاز بشر نبودند و به همین جهت کارخانجات نساجی هم به دنبال جایگزین های مناسبی برای این الیاف می گشتند، تا بتوانند نیاز بازار را به خوبی تأمین کنند.

در میان تحقیقات و بررسی های زیاد در بین الیاف مصنوعی به مواد پلی استر دست پیدا کردند که شباهت زیادی به الیاف ابریشم داشت. این الیاف در کنار داشتن ویژگی های خاص از الیاف ابریشم مانند استحکام بالا، مقاومت در برابر چروکیدگی، رنگپذیری خوب و بسیاری از موارد دیگر هزینه ارزان تری دارند.

از الیاف ویسکوز در روند تولید بسیاری از محصولات و منسوجات مختلف استفاده می‌ کنند که از مهمترین آنها می توان به انواع پارچه های مورد استفاده برای دوخت لباس و همچنین انواع ملحفه و حتی فرش نیز اشاره کرد.

الیاف فلامنت هم که به عنوان کمک کننده در روند تولید بسیاری از پارچه ها به کار می رود، از پلیمرهای به دست آمده از پالایشگاه‌ها تولید می‌شود. این الیاف به دلیل داشتن مواد اولیه در داخل کشور از قیمت مقرون به صرفه برخوردار می ‌گردند و البته هیچ گونه حساسیتی هم برای مصرف کننده ایجاد نمی کنند.

پس به چند دلیل مهم از الیاف ویسکوز و فلامنت در روند تولید پارچه پرشیا استفاده می کنند:

  • بالاتر بردن کیفیت پارچه های پرشیا که با قرار گرفتن در کنار الیاف پنبه، ویژگی های آن چندین برابر می گردد.
  • کمتر کردن هزینه های تولید پارچه های پرشیا که یکی دیگر از اهداف مهم استفاده از این الیاف مصنوعی در روند تولید پارچه است.
  • امکان تولید پارچه ها در رنگبندی های متنوع و با ثبات رنگی بالا هم به دلیل به کار بردن الیاف پلی استر فلامنت است.

مصارف پارچه های پرشیا نفتی

پارچه های پرشیا با داشتن ویژگی‌ های منحصر به فرد و استفاده از تکنولوژی های جدید و به روز در روند تولید آنها موارد استفاده و کاربردهای بسیار زیادی دارند. در حال حاضر که این پارچه را در رنگ بندی های متنوع تولید و به بازار ارائه می دهند، شرایط استفاده از آن هم تغییر پیدا کرده است.

در روند تولید منسوجات مختلف دست تولیدکنندگان باز بوده و می توانند رنگ بندی های مناسب و کاربردی را انتخاب کنند. به همین سبب روز به روز بر حجم استفاده از این پارچه در بازار افزوده می شود.

از مهمترین مصارف پارچه های پرشیا نفتی می توان به موارد ذیل اشاره نمود:

دوخت لباس های مهد کودک

رنگ آبی نفتی برای دوخت لباس های مهد کودک دختران و پسران مناسب است. چرا که یک رنگ کاملاً چرک تاب بوده و بچه ها بدون دغدغه و نگرانی از کثیف شدن لباس ها می توانند در طول روز از آنها استفاده کنند.

دوخت لباس فرم مدارس

بسیاری از مدارس برای یکدست کردن دانش آموزان و همچنین تقسیم بندی کلاس های مختلف از رنگ بندی های خاص پارچه های پرشیا استفاده می کنند که پارچه پرشیا نفتی یکی از پرکاربردترین آنها در این فضا به شمار می رود. گاهی تمامی دانش آموزان از یک رنگ بندی و با خرج کارهای مختلف گروه بندی می شوند.

لباس کار

از رنگ نفتی معمولاً برای تولید لباس کار در گروه های مختلف شغلی هم استفاده می کنند؛ به همین جهت پارچه های پرشیا نفتی مورد توجه بسیاری از مراکز تولیدی قرار می گیرد. چرا که در طولانی مدت می تواند از این پارچه بدون نگرانی از کثیف شدن و آلودگی سطح آن استفاده نمود؛ زیرا ضمن چرک تاب بودن قابلیت شستشوی سریع هم دارد.

لباس های فرم اداری

برای لباس های فرم اداری آقایان و بانوان رنگ آبی نفتی یکی از نمونه های پراستفاده است و به راحتی می‌توان از آن برای دوخت انواع جلیقه و شلوار مردانه و مانتو و شلوارهای زنانه استفاده کرد. زیرا با قرار گرفتن در کنار رنگ های مختلفی مانند سفید یا مشکی، یک ست ایده آل برای محیط اداری را تشکیل می دهد.

عوامل موثر بر قیمت پارچه پرشیا تارا دیپلمات

پارچه پرشیا در بازارهای عرضه و فروش مورد استقبال و توجه زیادی قرار گرفته اند. به همین جهت به دست آوردن نرخ دقیق این پارچه ها برای افراد زیادی اهمیت پیدا می کند. رنگ نفتی این پارچه به قدری پرفروش است که برخی از تولیدکنندگان تمرکز ویژه‌ تری بر روند تولید آن گذاشته اند، تا بتوانند نیاز بازار را به طور کامل تأمین نمایند.

عوامل زیادی می‌ تواند بر روی قیمت پارچه پرشیا در بازار تأثیر مستقیم بگذارند که شناخت این عامل ها به فرد کمک می‌ کند تا خریدهای مقرون به صرفه تری انجام بدهند. زیرا گاهی اوقات ممکن است با پرداخت هزینه زیاد پارچه با کیفیت تهیه کنند که در نهایت محصولات تولیدی آنها نیز در بازار مورد توجه قرار نمی گیرد و ضررهای کلی برای آنها ایجاد می گردد.

پارچه مکانیک پرشیا گل پود
پارچه پرشیا والافاستون

در این بخش به بررسی کلی عوامل مهمی که می تواند بر قیمت پارچه پرشیا تأثیر مستقیم بگذارند می پردازیم:

رنگ بندی های پارچه پرشیا از عوامل بسیار مهم هستند و به خصوص رنگ نفتی این پارچه که باید پس از ترکیبات خاص به دست بیاید. پس تمرکز ویژه کارخانجات بر روی رنگ بندی های خاص بیشتر است، تا بتوانند نیاز بازار را تأمین کنند.

میزان استفاده از الیاف پنبه، پلی استر و فلامنت در روند تولید این پارچه ها از عامل های بسیار مهمی است که می تواند بر قیمت نهایی پارچه هم تأثیر بگذارد.

کیفیت رنگ پارچه ارتباط مستقیم پیدا می کند به نحوه رنگرزی الیاف در کارخانه که هرچقدر کیفیت بالاتر باشد، امکان استفاده از پارچه در مقابل نور خورشید و در برابر مواد شوینده آسان تر می گردد.

مراکز فعال در حوزه فروش پارچه های مکانیک هم می ‌توانند بر روی قیمت نهایی آن تأثیر بگذارد. هرچقدر واسطه ها در این معاملات کمتر حضور پیدا کنند، در نتیجه قیمت های ارزان تری هم به دست مصرف کننده نهایی می رسد.

فروش پارچه پرشیا نفتی تارا درجه یک

بسیاری از کارخانجات تولید کننده پارچه های پرشیا پرو مکس تارا در شهر اصفهان قرار گرفته اند، در این شهر به دلیل رقابت گسترده بین تولیدکنندگان تمامی منسوجات تولید شده مرغوب و درجه یک می باشند. معمولاً مراکز فروش عمده پارچه به صورت مستقیم هم در این شهر خدمات خود را به شکل بهتری ارائه می کنند.

مجموعه نساجی کاماش یکی از معتبرترین تولیدکنندگان فعال در این حوزه است که شرایط مناسبی را برای خرید پارچه پرشیا به وجود آورده است. چرا که با راه اندازی وب سایت های آنلاین شرایط خرید مستقیم را برای همه افرادی که از شهر اصفهان فاصله زیادی دارند، هم فراهم می کند.

رنگ آبی نفتی که در حال حاضر در صدر لیست خریداران عمده این پارچه قرار می گیرد؛ چرا که به عنوان بهترین پارچه برای دوخت لباس های مدرسه پسرانه و بسیاری از مراکز اداری و صنعتی به شمار می رود. نیاز است که حتماً از مراکز معتبر با کیفیت بالا تهیه شود، تا بتوانند سود خوبی از تولیدات خود به دست آورند.

در صورتی که به حجم زیاد از پارچه پرشیا نفتی نیاز دارید، برای دوری کردن از واسطه ها و دلالان کافیست با نمایندگی فروش کاماش ارتباط مستقیم برقرار کنید. این نمایندگی معتبر سعی می‌ کند، تا پارچه های مورد نیاز شما را به صورت عملی ارسال کند. تأثیر زیادی در هزینه‌ های نهایی شما به وجود بیاورد و همچنین تمامی پارچه ها در بسته بندی های مرغوب و با کیفیت به دست شما می رسد.

معایب پارچه پرشیا تارا
قیمت پارچه پرشیا تارا
مشخصات پارچه پرشیا کاماش
پارچه پرشیا تارا اصفهان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان