بهترین پارچه کتان صد در صد پنبه برای کارگران پتروشیمی

پارچه کتان سی درصد پنبه

بهترین پارچه کتان صد در صد پنبه برای کارگران پتروشیمی نساجی کاماش نساجی بهار جین نساجی زرین پود نساجی فدک 09131130224 مشاوره رایگان

بهترین پارچه کتان صد در صد پنبه برای کارگران پتروشیمی پارچه صد در صد کتان با درصد پنبه 480 گرم و نخ بالا می باشد

این پارچه با عرض 150 سانتیمتر و گرماژ 460 گرم و طاقه 50 متری تولید می شود

برای کسانی که در صنعت نفت و گاز مشغول به کار هستند، سوختگی یک نگرانی جدی است. همین سال گذشته، سه کارگر میدان نفتی در کلرادو در حال انجام تعمیرات معمولی بودند که آتش‌سوزی خط لوله رخ داد و هر سه کارگر مجروح شدند. یکی از این افراد پنج روز بعد از دنیا رفت.

متأسفانه، آتش سوزی خط لوله کلرادو از یک حادثه جدا فاصله دارد. کار نفت و گاز طبیعتاً خطرناک است و در حالی که تلاش ها برای کاهش خطرات به طور مداوم در حال انجام است، آتش سوزی و انفجار همچنان یک خطر قابل توجه است.

توجه فرمایید برای لباس کار های نفت و گازنمی توانید از پارچه ترگال معمولی استفاده کنید ،چون این پارچه ها فاقد پنبه می باشند

جلوگیری از وقوع آتش سوزی و انفجار همیشه بهتر از تلاش برای کاهش آسیب پس از آن است و اولین گام برای جلوگیری از آسیب های ناشی از سوختگی باید همیشه پیروی از شیوه های کار ایمن باشد. با این حال، حتی زمانی که اقدامات احتیاطی مناسب انجام می شود، همچنان مهم است که در صورت وقوع حادثه، آماده باشید. این بدان معناست که همیشه در محل کار از لباس مناسب مقاوم در برابر شعله (FR) استفاده کنید.

در بعضی از پتروشیمی ها از پارچه کتان هفتاد در صد پنبه زرین پود و نساجی فدک هم استفاده می شود

شناسایی حفاظت FR مناسب


اولین نکته در هنگام انتخاب لباس FR همیشه باید ایمنی باشد. OSHA 1910.132 کارفرمایان را ملزم به شناسایی خطرات و محافظت از کارکنان در برابر خطرات در محل کار می کند. این شامل اطمینان از داشتن تجهیزات حفاظت شخصی مناسب (PPE) برای هر کارمند است. در بیش از یک مورد، OSHA از این مقررات به عنوان مبنایی برای استنادهایی استفاده کرده است که کارکنان دچار جراحات سوختگی شده اند و کارفرما به پوشاک محافظ FR نیاز نداشته است. برای پیروی از مقررات OSHA و کمک به جلوگیری از آسیب به کارکنان، شناسایی انواع خطراتی که کارگران ممکن است در محل کار با آن مواجه شوند و اطمینان حاصل شود که لباس FR که انتخاب می‌کنید برای مقابله با این خطرات طراحی شده است، مهم است.

هنگامی که خطرات موجود در محیط کار خود را شناسایی کردید، با استانداردهای ایمنی قابل اجرا مانند NFPA 2112 و 2113 برای خطرات آتش سوزی فلاش و NFPA 70E برای خطرات قوس الکتریکی مشورت کنید. برای محیط های کاری خاص، استانداردهای ایمنی اضافی ممکن است اعمال شود، مانند استاندارد ملی آمریکا ANSI/ISEA 107-2015 برای پوشاک ایمنی با دید بالا، که در مورد حفاظت لازم برای کارگران در محیط هایی با دید ضعیف بحث می کند. انتخاب لباس FR که الزامات تمام استانداردهای مربوطه را برآورده می کند، بهترین محافظت ممکن را در برابر خطراتی که به احتمال زیاد با آنها مواجه می شوند، به کارمندان می دهد.

چرا لباس FR اهمیت دارد؟


هنگامی که جراحات سوختگی رخ می دهد، عواقب آن می تواند شدید باشد. علاوه بر تراژدی صدمات جدی یا مرگ، صدمات ناشی از سوختگی می‌تواند میلیون‌ها دلار جریمه OSHA، هزینه‌های بیمارستان، هزینه‌های قانونی، افزایش حق بیمه، آسیب به شهرت و از دست دادن بهره‌وری را برای یک شرکت هزینه کند.

پارچه کتان پنبه لباس کار
پارچه کتان پنبه لباس کار

اداره ایمنی و بهداشت شغلی (OSHA) از کارگران صنعت نفت و گاز می خواهد که هنگام انجام وظایف خاص در محل کار، لباس FR بپوشند. این نیاز به دلیل وجود آتش سوزی است که یکی از بزرگترین و خطرناک ترین خطراتی است که کارگران صنعت نفت و گاز با آن مواجه هستند. همه لباس‌های مقاوم در برابر شعله برای محافظت در برابر آتش‌سوزی تأیید نشده‌اند، به این معنی که کارگران نفت و گاز برای محافظت در برابر این خطر خطرناک به نوع خاصی از لباس‌های FR نیاز دارند.

علاوه بر محافظت در برابر آتش سوزی، کارگران صنعت نفت و گاز با خطراتی مواجه هستند که شامل استرس گرمایی (و استرس سرما، اگرچه نه به اندازه معمول)، دید کم، باران و مسائل مربوط به آب و هوا می باشد. علاوه بر این، لباس‌های بارانی مقاوم در برابر شعله برای کارگران نفت و گاز که در برابر آتش‌سوزی محافظت می‌کنند باید مجموعه استانداردهای خاص خود را داشته باشند.

لباس FR چیست؟
FR Clothing تجهیزات حفاظت شخصی (PPE) است که برای محافظت از کارکنان در برابر خطرات ناشی از آتش سوزی طراحی شده است. دو اصطلاح مختلف اغلب با لباس FR مرتبط است. مردم اغلب مقاوم در برابر شعله را با ضد شعله اشتباه می گیرند. بیایید تفاوت های این دو را مرور کنیم.

خرید پارچه کتان هفتاد درصد پنبه
پارچه کتان بهار جین

لباس مقاوم در برابر شعله


مواد موجود در لباس های مقاوم در برابر شعله ذاتاً در برابر شعله و اخگر مقاوم هستند. این نوع لباس FR خود خاموش شونده است. پس از شعله ور شدن در اثر شعله یا آتش سوزی به سوختن ادامه نخواهد داد. هدف از لباس های مقاوم در برابر شعله به حداقل رساندن میزان آسیب های ناشی از سوختگی است.

لباس ضد شعله
لباس‌های مقاوم در برابر شعله از موادی ساخته می‌شوند که با یک ماده شیمیایی خاص پردازش شده‌اند. این درمان آن را در برابر شعله مقاوم می کند. مواد اولیه معمولاً از پنبه یا مخلوط پنبه ساخته شده است. لباس های مقاوم در برابر شعله نیز پس از قرار گرفتن در معرض شعله یا آتش سوزی، خود به خود خاموش می شوند.

هر دو نوع لباس FR می توانند برای نیازهای PPE شما مناسب باشند. تفاوت در طراحی و ساخت مواد است. اما لباس های مقاوم در برابر شعله به دلیل طراحی ذاتی آن اغلب به عنوان لباس FR “واقعی” شناخته می شوند.

به خاطر داشته باشید که FR Clothing با Arc-Rated Clothing یکی نیست. لباس FR از کارگران در برابر آتش سوزی، شعله و اخگر محافظت می کند. لباس‌های دارای درجه قوس از کارگرانی که در معرض خطرات قوس الکتریکی هستند محافظت می‌کند. این دو بسیار متفاوت هستند و نمی توان آنها را به جای هم استفاده کرد.

همچنین مهم است که توجه داشته باشید که لباس FR ضد آتش نیست – اگر در معرض آتش قرار گیرد مشتعل می شود. اما لباس به خودی خود خاموش می شود. این مهم است زیرا از سرایت آتش به بقیه لباس ها و بدن آنها جلوگیری می کند. این کار باعث کاهش خطر سوختگی می شود. و شانس زنده ماندن از یک رویداد فاجعه بار به طور قابل توجهی افزایش می یابد.

کارگران میدان نفتی چه زمانی باید لباس FR بپوشند؟
طبق یادداشت OSHA، کارگران صنعت نفت و گاز باید در مراحل خاصی از تولید لباس FR بپوشند. این شامل حفاری، سرویس دهی و سایر فرآیندهای مرتبط با تولید است. به طور خاص، کارگران میدان نفتی باید در موارد زیر لباس FR بپوشند:

فرآیند حفاری به سازندها یا مناطق هیدروکربن (نفت و گاز) برخورد می کند.
دسترسی یا استخراج نفت و گازها
سرویس چاه فعال از هر نوعی
تحریک، مسدود کردن یا دربندی چاه های غیرفعال
چاه حفر شده، تکمیل و به بهره برداری رسیده است
سیالات چاه به سطح آورده می شوند و جدا می شوند، ذخیره می شوند، اندازه گیری می شوند یا برای تحویل محصول آماده می شوند.
OSHA تشخیص می دهد که پتانسیل پایینی برای وقوع آتش سوزی در هنگام تقلب در عملیات وجود دارد. این آژانس همچنین خاطرنشان می کند که در حین عملیات حفاری که هنوز به مناطق گاز و هیدروکربن نرسیده است، حداقل خطر وجود دارد.

فلش فایر
یکی از شایع ترین خطرات شغلی در صنعت نفت و گاز، آتش سوزی ناگهانی است. کارگران این صنعت در اطراف گازهای قابل اشتعال، گل های نفتی و سایر بخارات هستند که محیطی را ایجاد می کنند که در آن آتش سوزی ناگهانی رخ می دهد. در حالی که آتش‌سوزی‌های فلاش معمولاً مدت کوتاهی دارند، اما در صورت عدم رعایت اقدامات احتیاطی بسیار خطرناک و بالقوه کشنده هستند. لباس FR برای کارگران نفت و گاز نیاز به محافظتی دارد که مطابق با استانداردهایی باشد که فراتر از لباس های FR سنتی است.

FR Clothing UL دارای گواهی NFPA 2112 برای Flash Fire
لباس‌های استاندارد مقاوم در برابر شعله، صرف نظر از ساختار یا ویژگی‌های مقاوم در برابر شعله، در برابر آتش فلاش محافظت نمی‌کنند. برای محافظت لباس FR در برابر آتش فلاش، باید تمام الزامات NFPA 2112 را برآورده کند و باید توسط یک شرکت مستقل تست و صدور گواهینامه آزمایش و ارزیابی شود. NFPA 2112 حداقل الزامات و روش‌های تست را برای پارچه‌های مقاوم در برابر شعله تعیین می‌کند که در صورت وجود شرایط برای آتش‌سوزی، پوشیدن آنها ایمن است.

هوای ناپاک
کار در فضای باز کارگران نفت و گاز را در معرض چندین شرایط آب و هوایی نامطلوب از جمله باران، باد، برف و سایر آب و هوای نامطلوب قرار می دهد. در این شرایط شدید، لباس‌های بارانی و لباس‌های بیرونی نیاز به محافظت دوگانه در برابر آتش سوزی و آب و هوای سخت از داخل به بیرون دارند. مانند هر لباس دیگری، تنفس و کاهش رطوبت برای تجهیزات آب و هوای نامطلوب برای اطمینان از راحتی و انعطاف پذیری در طول روز کاری به همان اندازه مهم است.

سازمان‌های نظارتی بارها از شرکت‌های نفت و گاز به دلیل آموزش و نگهداری ضعیف در زمینه ارائه تجهیزات حفاظت فردی به کارکنان پالایشگاه‌شان استناد می‌کنند. مدیران پالایشگاه ها و پتروشیمی ها مسئول آموزش انواع تجهیزات موجود، نحوه استفاده صحیح از تجهیزات، نحوه مراقبت و نگهداری صحیح از تجهیزات و مهمتر از همه، اجرای این مقررات و الزامات ایمنی به عهده خود هستند. . در حالی که مواد مرجع زیادی در مورد این موضوع وجود دارد، اغلب آنها بسیار گسترده هستند که نمی توانند مستقیماً در فضای منحصر به فرد و بسیار فرار یک عملیات نفت و گاز اعمال شوند. تجهیزات حفاظتی و ایمنی پرسنل برای صنایع نفت و گاز به درخواست مدیران ایمنی در محل و همچنین کارگران برای درک همه تجهیزات ایمنی موجود به طور خاص برای بخش انرژی پاسخ می دهد. این راهنمای آموزشی که در یک مکان مرجع مناسب متراکم شده است، برای اطلاع رسانی در مورد چندین نوع لباس محافظ پرسنل، لباس های حفاظتی آتش نشانی، دستگاه های محافظ تنفسی موجود و همچنین بسیاری از انواع دیگر تجهیزات حفاظتی، از جمله حفاظت از سقوط و کمربند ایمنی خودرو و مهار طراحی شده است. مثال‌های خاص صنعت، تصاویر متعدد و واژه‌نامه اصطلاحات، تجهیزات حفاظتی و ایمنی پرسنل برای صنایع نفت و گاز را در هر عملیات نفت و گاز ضروری می‌سازد.

قوانین توصیه شده تجهیزات ایمنی ایران و بین المللی را بدانید
انواع، طبقات و مواد تجهیزات ایمنی و حفاظتی مخصوص صنعت نفت و گاز را بیاموزید
در مورد نحوه انتخاب، آزمایش، نگهداری و نگهداری تجهیزات حفاظتی به درستی دانش کسب کنید

لباس بارانی FR مطابق با استاندارد ASTM F2733
ASTM F2733 استانداردی است که روش‌های آزمایشی را که لباس‌های بارانی باید برای محافظت در برابر آتش با فلاش انجام دهند، مشخص می‌کند. به طور مشخص:

لباس بارانی FR نمی تواند ذوب شود یا چکه کند،
سوختگی کل بدن برای حفاظت در برابر آتش فلاش نباید از 40 درصد تجاوز کند
اقلام باید آزمایش های مربوط به نشت آب، پارگی و قابلیت تنفس را پشت سر بگذارد

استرس گرمایی
کار در آب و هوای گرم کارگران نفت و گاز را در معرض خطرات استرس گرمایی قرار می دهد. نوشیدن آب زیاد و برنامه ریزی برای استراحت در سایه از جمله اقدامات احتیاطی است که کارگران می توانند برای جلوگیری از استرس گرمایی انجام دهند. استفاده از PPE که شما را خنک نگه می‌دارد و در عین حال از آتش‌سوزی و سایر خطرات محافظت می‌کند نیز انتخاب هوشمندانه‌ای برای جلوگیری از مشکلات ناشی از استرس گرمایی در محل کار است.

لباس DRIFIRE 4.4 FR
لباس‌های FR با فناوری حذف رطوبت، عرق را از بدن بیرون می‌کشند و فیلم‌هایی که رطوبت را وارد هوا می‌کنند، به شما اجازه می‌دهد راحت و خشک بمانید. لباس FR سبک و ضد رطوبت که قابلیت تنفس دارد و محافظت لازم را فراهم می کند با لباس DRIFIRE 4.4 FR در دسترس شماست. کت و پیراهن کار DRIFIRE 4.4 به شما کمک می کند تا شما را خشک و راحت نگه دارید، دارای گواهینامه دوگانه برای محافظت در برابر فلاش قوس الکتریکی و خطرات آتش سوزی فلاش هستند و از پارچه انحصاری سبک وزن 4.4 اونس ساخته شده اند. DRIFIRE 4.4 همچنین ذاتاً در برابر شعله مقاوم است، بنابراین محافظ FR فرسوده یا شسته نمی شود، و آن را به یک گزینه لباس FR ارزشمند و قابل اعتماد برای کارگران نفت و گاز تبدیل می کند.

خطرات ضربه خورده
در حالی که آتش‌سوزی ممکن است خطرناک‌ترین خطری باشد که کارگران نفت و گاز با آن مواجه می‌شوند، اما تصادفات و خطرات ناشی از برخورد یکی از شایع‌ترین علل مرگ و میر و جراحات هستند. کار در مناطق دورافتاده با دید کم و همچنین کارکردن جرثقیل ها، سطل ها و سایر تجهیزات سنگین موتوری می تواند کارگران را در معرض خطرات ناشی از برخورد قرار دهد. استفاده از PPE مناسب به جلوگیری از کشنده شدن این خطرات کمک می کند.

تعمیر و نگهداری لباس FR
حفظ و نگهداری لباس FR در شرایط خوب بسیار مهم است. برخی از شرکت ها یک سرویس نظافت را برای شستن و نگهداری لباس کارمندان استخدام می کنند. برخی دیگر به کارمندان خود اجازه می دهند لباس های شسته شده خود را چه در خانه و چه در محل کار شستشو دهند. اگر سازمان شما به کارمندان اجازه می دهد تا لباس های FR خود را تمیز و نگهداری کنند، باید آنها را به درستی آموزش دهید.

شستشو
پارچه های FR ممکن است نیازهای شستشوی متفاوتی داشته باشند. بنابراین، ابتدا باید برچسب داخلی را بررسی کنید و دستورالعمل های سازنده را دنبال کنید.

به طور کلی، شما باید از استفاده از سفید کننده و نرم کننده پارچه خودداری کنید. سفید کننده می تواند سطح مقاومت در برابر شعله مواد را کاهش دهد. نرم کننده پارچه می تواند یک پوشش قابل اشتعال بر روی لباس های FR باقی بگذارد.

همچنین باید از نشاسته، پراکسید و سایر مواد شیمیایی مشابه خودداری شود. از صابون های میله ای و صابون های چرب نباید استفاده کرد. آنها می توانند بقایایی را از خود به جای بگذارند که با پارچه FR تداخل دارد. این باقی مانده می تواند باعث شود که لباس به سوختن ادامه دهد.

شوینده‌های مایع برای شستن لباس‌های FR مؤثرتر هستند. لباس ها را می توان به طور کلی در دمای گرم یا گرم شستشو داد. همیشه به توصیه های سازنده برای لباس خاص خود مراجعه کنید.

جایگزین کردن
حتی با مراقبت و تکنیک های شستشوی مناسب، لباس FR برای همیشه ماندگار نخواهد بود. لباس ها را هر روز برای هر گونه نشانه ای از ساییدگی و پارگی بیش از حد بررسی کنید.

در صورت مشاهده سوراخ، کشیدگی یا سایر عیوب قابل مشاهده بلافاصله لباس را تعویض کنید.

هر تولیدکننده ممکن است توصیه های متفاوتی برای اینکه چند وقت یکبار باید لباس FR خود را تعویض کنید، داشته باشد. این امر به ویژه در مورد لباس‌های مقاوم در برابر شعله یا لباس‌هایی که از نظر شیمیایی تحت درمان قرار گرفته‌اند تا در برابر شعله مقاوم باشند، صادق است. بسته به تولید کننده، لباس های شیمیایی ممکن است فقط برای تعداد معینی شستشو مناسب باشند.

لوگو و گلدوزی
در حال حاضر، هیچ مقررات OSHA وجود ندارد که استفاده از نشان‌ها، برچسب‌های نام، یا سایر نشان‌ها را در FR Clothing ممنوع کند. با این حال، بند وظیفه عمومی و سایر مقررات OSHA مسئولیت تعیین اینکه آیا چنین لوازم جانبی مجاز هستند یا خیر را بر عهده کارفرما می گذارد.

«هر کارفرما باید برای هر یک از کارکنان خود شغل و محل کار فراهم کند که عاری از خطرات شناخته شده ای باشد که باعث مرگ یا آسیب جسمی جدی به کارکنانش شود یا ممکن است منجر به آن شود.»

اگر به کارمندان خود اجازه می دهید این لوازم جانبی را روی لباس FR خود بپوشند، مطمئن شوید که دوخت با نخ FR ساخته شده است. یک جایگزین برای گلدوزی و تکه‌دوزی استفاده از سیلک‌اسکرین جوهر FR روی لباس‌هایتان است.

با ادامه افزایش تولید نفت در مناطقی مانند اهواز بوشهر کنگان و…تنظیم‌کننده‌های OSHA چندان عقب نمانده‌اند. این فقط حفاری ها و دست های زنجیری نیستند که تحت دستورالعمل های حفاظتی قرار می گیرند، بلکه دست ابزارها و سایر پیمانکاران نیز باید برای مقابله با خطرات بهداشتی مرتبط با استخراج نفت و گاز مجهز باشند. ما قصد داریم این فضا را برای بحث در مورد تجهیزات حفاظت شخصی (PPE) که از الزامات OSHA مراقبت می کند، استفاده کنیم.

علاوه بر آنهایی که در تولید کار می کنند، OSHA از تکنسین ها و کارگران صنعت خدماتی که در یا نزدیک محل سکوهای نفتی کار می کنند، می خواهد که همیشه از لباس های مقاوم در برابر شعله، چکمه های فولادی، کلاه های سخت و عینک ایمنی استفاده کنند. این کارگران همچنین باید مجهز به مانیتور گاز سولفید هیدروژن (H2S) باشند و آموزش های ایمنی ویژه ای را طی کنند. مانیتورها سطوح گاز خطرناک H2S را شناسایی می‌کنند و شرکت‌های نفتی ملزم می‌کنند که همه کارگران در سایت‌های حفاری نفت از آن استفاده کنند تا با قوانین سختگیرانه در این مناطق مطابقت داشته باشند.

مانیتورهای یکبار مصرف و قابل اطمینان H2S مانند مانیتور BW Clip H2S هر سال کوچکتر و ارزان تر می شوند. اگر کارمندان شما هنوز به دلیل آسیب ضربه در حال سوختن هستند، چکمه های ساده اما موثر ضد ضربه را برای آشکارسازهای خود تهیه کنید.

کلاه‌های سخت جزء آشکاری از PPE هستند که بسیاری از افراد ملزم به استفاده از آن هستند. فروشگاه های موجود در محل ممکن است گزینه هایی داشته باشند، اما قیمت ها خوب نخواهند بود، و شما گزینه های دیگری دارید. PIP Industrial دارای خطی از کلاه های سخت لبه تهویه کامل یا لبه تهویه معمولی است که به کاهش گرما کمک می کند و در عین حال محافظت از سر را مطابق با استانداردهای OSHA حفظ می کند.

کفش ها کت و شلوار قوی ما نیستند، مگر اینکه در مورد چکمه های پی وی سی پنجه فولادی صحبت کنید. اما در یک دکل تعداد انگشت شماری زیادی وجود دارد که حتی اگر یک الزام هم نباشد، دیوانه خواهید شد که آنها را نپوشید.

در نهایت برای کسانی که زمین را ترک می کنند، مهار ایمنی اجباری است. هارنس های دلتا دارای ضمائم هارنس مخصوص کار برای کسانی هستند که روی تخته میمون و سایر کارهای خاص کار می کنند. همه مارک هارنس ها شروع به جدی تر گرفتن پوشش و خاک و مقاومت در برابر روغن کرده اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان