اصفهان میدان نقش جهان بازار پارچه فروش ها سرای عتیقه فروش ها 

پارچه ترگال چیست؟

ترگال پارچه ایرانی است که با نخ 30 دو لاو جنس پلی استر ویسکوز در فلامنت با گرماژ 240 گرم و عرض 150 سانتیمتر تولید و تهیه می شود .این پارچه مناسب برای فرم مدارس ،اسکراب پزشکی ،لباس کار و فرم اداری ،دانشجویی است ،4 فصل است و برای آب و هوای ایران مناسب است،طاقه های این جنس 40 متری است . پارچه ترگال معایب اشت این است که کش ندارد و لی در مجموعه کاماش ترگال کشی تولید شده است.برای آشنایی بیشتر با پارچه ترگال روی برند ها کلیک کنید.تا لیست قیمت و کاتالوگ ها را ببینید.

پارچه ترگال : موارد مصرف و کاربردها

پارچه ترگال ساده یا ترگال کجراه بخرم؟

پارچه ترگال ساده پلی استر ویسکوز فلامنت نخ دولا شده وزنش 240 الی 245 گرم است ،بافت ساده ،نرم و لطیف دارد و برای فرم مدارس ،اسکراب پزشکی و مناطق شرجی و گرم  مناسب است ،پارچه ترگال کجراه بافتش کج راه و مورب می باشد ،وزن پارچه ترگال کجراه از 20 الی 180 گرم بیشتر از نوع ساده است ،آهار می خورد و برای شلوار ،لباس کار و مناطق سردسیر مناسب است.

پارچه ترگال 240 گرم: کاربردها و مزایا

مقدمه

پارچه‌های ترگال با وزن 240 گرم و عرض 150 سانتیمتر از جمله محصولات پرکاربرد و متنوع در صنعت نساجی  هستند.  این پارچه‌ها از جنس پلی استرویسکوز با فلامنت‌های متمایز و کیفیت بالا تولید می‌شوند که ویژگی‌های منحصر به فردی را به آنها اعطا می‌کند.مزایای پارچه ترگال این است که رنگش ثابت است و در اثر شستشو رنگش تغییر نمی کند ،

پارچه ترگال فرم مدارس ایران : پسرانه و دخترانه

پارچه‌های ترگال ساده با وزن 240 گرم مناسب برای تهیه فرم‌های مدارس ایران هستند. پارچه ترگال درجه یک لباس مدرسه پرز ،تل نمی شود.رنگ ترگال سرمه ای و رنگی ثابت است و یک سال تحصیلی برای دانش آموزان جواب می دهد.با توجه به قیمت پارچه ترگال عمده ،مقاومت و ماندگاری بالای این پارچه‌ها، معلمان و کارمندان علاوه بر پارچه فیونا ، مدارس می‌توانند از آنها به عنوان بخشی از لباس‌های اداری خود استفاده کنند. پارچه ترگال مدارس از اردیبهشت تا شهریور ماه بازار داغی دارد. بهتر است در اسفند ماه پارچه ترگال مدارس را خرید کنید.

پارچه ترگال اسکراب پزشکی :ضد وایتکس

در صنعت پزشکی، اسکراب‌ها یکی از لباس‌های حیاتی برای پرسنل می‌باشند. پارچه‌های ترگال ویسکوز و ترگال فلامنت با وزن 240 گرم به دلیل خواص ضد باکتریال و ضدآبی که دارند، انتخاب مناسبی برای تولید این اسکراب‌ها هستند.ترگال کجراه در کنار پارچه تترون ،یه دلیل تنوع رنگ و مقاومت در شستشو بهترین گزینه برای روپوش پزشکی در ایران می باشند.پارچه ترگال پنبه سلین مونا تکس از ترگال ویسکوز فلامنت خنک تر است.

پارچه ترگال بیمارستانی:سفید ،سبز

در بیمارستان‌ها، اهمیت استفاده از لباس‌های با کیفیت و بهداشتی بسیار بالاست. پارچه‌های ترگال ساده و ترگال طرح دار با وزن 240 گرم به عنوان مواد اولیه برای تولید روپوش‌های بیمارستانی استفاده می‌شوند، زیرا آنها از مقاومت و دوام بالایی برخوردار هستند.پارچه ترگال صورتی ،ترگال آبی ،پارچه ترگال سبز و ترگال سفید ،پارچه ترگال بیمارستانی هستند که با وزن 235 گرم و قیمتی کمتری به دلیل حجم زیاد تولید برای ملحفه ،لباس بیمار ،شان و گان جراحی استفاه می شود.

پارچه ترگال پزشکی:آبی کاربنی

پارچه ترگال ضخیم پزشکی باید در دستگاه انوکلاو جمع نشود و حداقل سه ماه دوام بیاورد.ویژگی پارچه ترگال این است که به صورت دو  حمام یا ضد وایتکس تکمیل می شود.

لباس‌های دندان پزشکی نیاز به راحتی در حرکت دارند و در عین حال باید ضدآب و قابل شستشو باشند. پارچه‌های ترگال با وزن 240 گرم با ترکیبات متناسب این ویژگی‌ها را دارا هستند و مورد استفاده در تولید لباس‌های دستیار دندان پزشکی قرار می‌گیرند.

معایب پارچه ترگال
قیمت پارچه ترگال فرم مدارس

پارچه ترگال لباس کار : رنگ ثابت

با توجه به خاصیت ضدعرق و تنفس‌پذیری پارچه‌های ترگال، آنها به عنوان لباس کار مناسب در مناطق گرم مانند عسلویه، بوشهر، اهواز و چابهار مورد استفاده قرار می‌گیرند.پارچه ترگال یا کجراه هر دو برای لباس کار استفاده می شود.فرق پارچه ترگال و کجراه در این است که ترگال برای تابستان و 4 فصل است ولی کجراه بافتش مورب و 300 گرم و ضخیم تر است.خصوصیات پارچه ترگال (لطافت ،مقاومت در برابر کشش ،پارگی ،4فصل بودن )سبب می شود بهترین گزینه برای لباس قنادی ،لباس کارگری ،لباس مهندسی و فرم اداری باشد.قیمت پارچه ترگال لباس کار بستگی به رنگرزی و وزن پارچه دارد.

پارچه ترگال شلوار کردی و شومیز:

پارچه ترگال شلوار کردی ،شلوار شیرازی بسیار پر فروش است و 25 درصد از ترگال معمولی ارزان ترر است،پارچه ترگال شلوار کردی به جای ویسکوز از پنبه پلی استر تولید شده است.پشت و روی پارچه ترگال یکی است و به همین دلیل برای دوخت شومیز در کنار کرپ حریر بهترین گزینه است.خرید پارچه ی ترگال برای شومیز در کنار کرپ حریر بهترین گزینه می شود.پارچه ترگال کردی در 10 رنگ تیره و به صورت عدلی فروخته می شود.

این پارچه‌ها همچنین به عنوان مواد اولیه برای تولید شلوار کردی و شومیز استفاده می‌شوند که مورد تقاضای مخاطبانی که به دنبال راحتی و استایل هستند، قرار می‌گیرند.

پارچه ترگال مانتویی :پنبه ،ویسکوز ،فلامنت

با توجه به ظرافت و نرمی پارچه ترگال 240 گرم، مورد استفاده در تولید مانتوهای زنانه نیز قرار می‌گیرد. این مانتوها با توجه به خواص دمایی پارچه، مورد توجه زنان در فصول مختلف سال هستند.برای مانتو بهتر است از پارچه ترگال مرغوب رنگ ری اکتیو استفاده شود.پارچه ترگال کجراه مناسب چه فصلی است؟برای فصل گرم ترگال و فصل سرد ترگال کجراه مناسب است.

پارچه ترگال پرچم‌نویسی :عرض 1.5 متر

پارچه‌های ترگال با وزن 240 گرم به دلیل مقاومت و دوام بالا مناسب برای تهیه پرچم‌های مساجد هستند. این پارچه‌ها با توانایی پذیرش رنگ‌ها و طرح‌های مختلف، به عنوان پارچه‌ای ایده‌آل در این مورد شناخته می‌شوند.کالیته رنگبندی پارچه ترگال تک ،بافتین ،فدک ،کاماش ،گلد بافت با بیشترین رنگ و تنوع برای پیراهن و شلوار و پرچم نویسی هیات مذهبی استفاده می شود.

پارچه ترگال ملحفه بیمارستانی و لباس بیمار:

در بیمارستان‌ها و مراکز بهداشتی، ملحفه‌ها و لباس‌های بیمار نیازمند بالاترین استانداردهای بهداشتی و مقاومت هستند. پارچه‌های ترگال با وزن 240 گرم به دلیل خواص ضدباکتریال و ضدآبی مناسبی برای تولید این محصولات هستند.پارچه ترگال شلوار ،دامن ،تونیک پزشکی با لباس بیمارستانی فرق دارد ،به دلیل گرماژ و وزن قیمتش بالاتر است.پارچه ترگال پنبه برای ملحفه بیمارستانی و لباس بیمار مناسب نیست چون زود پرز می شود.پارچه ترگال بهتره یا تترون برای مصارف بیمارستانی؟

قطعا پارچه ترگال چون 50 گرم وزنش بیشتر است و نخ اش دولا تا شده است.

پارچه ترگال مانتو شلوار فرم اداری :

پارچه ترگال راه راه ،ترگال ساده برای فرم اداری استفاده می شود.پارچه ترگال دیپلمات اصفهان از پارچه کرپ باربی ،پالادیوم ،فیونا و تنسل ارزان تر است،معایب پارچه ترگال این است که کش و پنبه ندارد.پارچه ترگال چروک میشه ولی خیلی خیلی کم ،اگر ترگال ویسکوز بخرید چروک پزیری کمتری دارد.پارچه ترگال فاستونی برای شلوار فقط مناسب است چون وزنش بالا است.

 

نتیجه‌گیری

با توجه به ویژگی‌های منحصر به فرد و متنوعیت کاربردها، پارچه ترگال 240 گرم با عرض 150 سانتیمتر و جنس پلی استرویسکوز در فلامنت یکی از محصولات برجسته و مورد توجه در صنعت پارچه‌سازی است. این پارچه‌ها به عنوان مواد اولیه در تولید انواع لباس‌ها و ملحفه‌ها در بخش‌های مختلف از جمله پزشکی، آموزشی و صنعتی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

پارچه ترگال مناسب چه فصلی است
قیمت پارچه ترگال

 

قیمت پارچه ترگال فرم مدارس
قیمت پارچه ترگال رنگی لباس کار
خرید پارچه ترگال کجراه
قیمت پارچه ترگال ساده سفید
قیمت پارچه ترگال اسکراب پزشکی

مشاوره رایگان