ترگال نساجی کاماش

ماسک چیست؟

معنی ماسک

ماسک یک شیء است که به طور معمول بر روی صورت پوشیده می شود ، به طور معمول برای محافظت ، مبدل ، عملکرد یا سرگرمی. ماسک ها از زمان های باستان تا کنون برای اهداف تشریفاتی و عملی و همچنین در هنرهای نمایشی و برای سرگرمی استفاده می شده اند. آنها معمولاً بر روی صورت پوشیده می شوند ، اگرچه ممکن است برای اثر در جای دیگری روی بدن پوشنده قرار بگیرند.

کلمه “mask” در انگلیسی در دهه 1530 ظاهر شد ، از ماسک فرانسوی میانه “پوشش برای پنهان کردن یا محافظت از چهره” ، که به نوبه خود از maschera ایتالیایی ، از masca لاتین قرون وسطایی “mask، specter، کابوس” گرفته شده است

ماسک و کرونا

با گسترش کرونا ویروس ماسک اهمیت زیادی در جلوگیری از انتقال این ویروس داشت ،آیا با ماسک های پزشکی و تنفسی آشنایی داردید

خرید پارچه ماسک یکبار مصرف
خرید پارچه ماسک یکبار مصرف

کاربرد ماسک در باستان

استفاده از ماسک در مراسم یا مراسم یک عمل بسیار باستانی بشر در سراسر جهان است ، اگرچه ماسک هایی نیز می توانند برای محافظت ، در شکار ، ورزش ، در جشن ها یا در جنگ ها پوشیده شوند – یا به سادگی به عنوان زینتی استفاده شوند. برخی از ماسک های تشریفاتی یا تزئینی به گونه ای طراحی نشده اند که پوشیده شوند. اگرچه استفاده مذهبی از ماسک کم شده است ، اما گاهی اوقات از ماسک در درام درمانی یا روان درمانی استفاده می شود

ماسک قدیمی باستانی
ماسک قدیمی باستانی

آیا فیلم ماسک را دیده اید؟

یکی از فیلم های معروف و دوست داشتنی ما دهه 60 ها این فیلم بود

بیشتر از هر جایی دیگربا ماسک در این فیلم آشنا شدیم

به طور کلی در تاریخ هنر ، به ویژه مجسمه سازی ، “ماسک” اصطلاح چهره ای بدون بدن است که در دور مدل نمی شود (که آن را “سر” می کند) ، اما به عنوان مثال در حالت آرامش ظاهر می شود.

ماسک در هنر

در سرتاسر جهان ، از نقاب ها برای قدرت بیانگر خود به عنوان ویژگی عملکرد نقاب دار استفاده می شود – هم به صورت منظم و هم در سنت های مختلف تئاتر. تعاریف آیینی و تئاتری در مورد استفاده از ماسک اغلب با هم همپوشانی دارند و ادغام می شوند ، اما هنوز زمینه ای مفید برای طبقه بندی فراهم می کند. تصویر ماسک های کمدی و تراژدی juxtaposed به طور گسترده ای برای نمایش هنرهای نمایشی و به ویژه درام استفاده می شود.

در سرتاسر جهان ، از نقاب ها برای قدرت بیانگر خود به عنوان ویژگی عملکرد نقاب دار استفاده می شود - هم به صورت منظم و هم در سنت های مختلف تئاتر. تعاریف آیینی و تئاتری در مورد استفاده از ماسک اغلب با هم همپوشانی دارند و ادغام می شوند ، اما هنوز زمینه ای مفید برای طبقه بندی فراهم می کند. تصویر ماسک های کمدی و تراژدی juxtaposed به طور گسترده ای برای نمایش هنرهای نمایشی و به ویژه درام استفاده می شود.

خرید پارچه ماسک

برای خرید پارچه ماسک با ما تماس بگیرید

09130858100

میلاد ارشدی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان