ترگال نساجی کاماش

دستگاه های تولید ماسک

دستگاه اولترا سونیک دوخت

دستگاه اولترا سونیک دوخت

بررسی اجمالی
شگفت آور است که ببینیم انرژی التراسونیک در پیوستن ، برش ، الگوبرداری و لحاف کاری روی پارچه های مصنوعی چه می تواند به دست آورد. این کارها و کارهای بیشتر بدون استفاده از نخ یا چسب انجام می شود و با سرعتی بسیار بیشتر از آنچه که می توان با چرخ خیاطی به دست آورد – به اندازه چهار برابر سرعت!

دستگاه اولترا سونیک دوخت چگونه کار می کند؟


با عبور پارچه در زیر شاخ دستگاه ، لرزش اولتراسونیک باعث گرم شدن مواد و همجوشی آنها می شود. بدون هیچ گونه چسب یا گرما اضافی ، درز به پایان رسیده است. در صورت استفاده از ابزارهای برش لبه ، لرزش از طریق پارچه بریده می شود و لبه های برش را مهر می اندازد تا هرگونه لکه گیری در لبه ها از بین برود.
اپراتورهای چرخ خیاطی به سرعت با این روش خیاطی بدون نخ تنظیم می شوند. سیستم های ماژولار برای ادغام در تجهیزات تولید نساجی خودکار و تجهیزات کار با وب در دسترس هستند.
جوش یا برش شیرجه با قرار دادن مواد بر روی یک سیل ثابت و داشتن شاخ یا ابزار به پارچه انجام می شود. این روش برای پانچ سوراخ ها ، مانند سوراخ های دکمه ، برای برش نوارهای پارچه ای به طول از پیش تعیین شده یا پیوستن قطعات به یکدیگر استفاده می شود.

دستگاه اولترا سونیک دوخت ماسک

اصول عملیات
هر واحد اولتراسونیک شامل پنج عنصر زیر است:

  1. یک منبع تغذیه ای که قدرت خط را در 50 یا 60 چرخه می گیرد و آن را در فرکانس اولتراسونیک بالا با 20،000 چرخه در ثانیه یا حتی بالاتر تغییر می دهد.
  2. CONVERTER که شامل بلورهای پیزوالکتریک است که سیگنال الکتریکی ورودی فرکانس بالا را به لرزش مکانیکی تغییر می دهد.
  3. BOOSTER که انرژی لرزش را منتقل می کند و برای افزایش دامنه آن به همان روش کنترل حجم صدا در رادیو خدمت می کند.
    4- HORN که انرژی لرزش را به فیلم یا پارچه پلاستیکی که روی آن کار شده است ، منتقل می کند.
    5- یک قسمت ANVIL یا پشتیبان که از قطعه کار پشتیبانی می کند و در مورد منسوجات بسته به کاربرد ، شکل یک چرخ الگوی یا چرخ برش غیر چرخان را می گیرد.
    لرزش اولتراسونیک از شاخ به مواد منتقل می شود. ایجاد گرمای اصطکاک در جایی که آنها لمس می کنند. این گرمای لحظه ای لبه های پارچه را فیوز می کند. اگر مضرات مضاعف وجود داشته باشد ، مکانها به هم می پیوندند. در جائیکه از لبه برش بر روی طناب استفاده می شود ، پارچه برش داده می شود و لبه ها در همان زمان مهر و موم می شوند.

مواد
مواد ممکن است 100٪ مصنوعی باشند یا با 40٪ الیاف طبیعی مخلوط شوند. مواد نبافته ، بافته ، کشش یا کشباف را می توان به هم چسبانید و بریدید و شکافید. اکریلیک ، استات ، پلی استر ، نایلون ، پلی اتیلن ، پلی پروپیلن ، اسپندکس و PVC همه برای اتصال یا برش مناسب هستند. به طور کلی ، هر چه مقدار مصنوعی بیشتر باشد ، برش و آب بندی با انرژی فراصوت آسان تر است.
برخی از پارچه ها ممکن است جهت دار باشند. یعنی الیاف در یک جهت نسبت به الیاف در جهت دیگر ترکیب متفاوتی دارند. این ممکن است بسته به جهت برش و مهر و موم منجر به نتایج مختلف شود.

دستگاه تولید ماسک

این دستگاه یک تجهیزات کاملاً اتوماتیک برای تولید ماسک های تمام شده است. این ماسک توسط فیوژن اولتراسونیک ترکیب می شود. از تغذیه و تولید گرفته تا جوشکاری بند گوش. یک دستگاه ساخت ماسک به علاوه دو دستگاه شامل دستگاه تغذیه مواد ، جداکننده ویفر (دستگاه بدنه) ، مجموعه دستگاه اتصال دهنده بند گوش و دو دستگاه جوش بند بند گوش است. دستگاه می تواند به طور خودکار بدنه را تشکیل دهد ، به طور خودکار پل بینی ، جوش بند گوش و شمارش خودکار را اضافه کند. برای دستیابی به رشد اتوماتیک و کارکرد کامل اتوماتیک ، فقط به یک فرد دریافت کننده نیاز است. یک نفر می تواند بیش از یک تجهیزات تنظیم شده در یک زمان کار کند. این دستگاه می تواند بطور مداوم به مدت 24 ساعت تولید شود و ظرفیت تولید روزانه آن بیش از 100000 ماسک باشد.

دستگاه تولید ماسک
دستگاه تولید ماسک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان